Hlavní navigace

Markíza musí zaplatit pokutu téměř půl milionu korun za pořad Sexy výhra

7. 5. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Rozhodnutí Nejvyššího soudu je konečné, takže se provozovatel programu Dajto, společnost Markíza Slovakia, nemůže proti němu odvolat.

Rovných 16 tisíc euro, tedy v přepočtu přibližně 438 tisíc korun, bude muset zaplatit jako pokutu slovenská televize Markíza. Rozhodl o tom tamní Nejvyšší soud. Markíza se provinila tím, že 11. a 20. ledna loňského roku odvysílala na svém kanálu Dajto pořad Sexy výhra, který se však dostal do rozporu se zákonem tím, že obsahoval nejednoznačné, nepřesné a nesprávné instrukce o způsobu řešení zadaných úkolů. Příklady, které se měly ve vysílání řešit, se totiž ukázaly prakticky jako nesplnitelné.

MM socky3

K TÉMATU: Regulátoři evidují už více než stovku podnětů na podvodné televizní linky

Rozhodnutí Nejvyššího soudu je konečné, takže se provozovatel programu Dajto, společnost Markíza Slovakia, nemůže proti němu odvolat. Rada vydala v souvislosti s vysíláním audiotextových soutěží zatím pět rozhodnutí o uložení sankce – čtyř pokut v celkové výši 32 tisíc eur, v přepočtu přibližně 877 tisíc korun, a jedno upozornění na porušení zákona. Dále vede vůči vysílatelům několik správních řízení. Všechny pokuty mají jedno společné – byly uloženy společnosti Markíza Slovakia, která se však proti nim odvolala.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.