Hlavní navigace

Markíza půjde cestou Novy, chystá se zařadit kanály Dajto a Fooor do DVB-T

29. 3. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Dva tematické programy Markízy by se měly objevit ve slovenském multiplexu 1, který v nejbližších dnech zprovozní společnost Towercom. Do stejné sítě míří Wau TV od Jojky.

Čtyři pozemně šířené celoplošné programy bude mít v dohledné době slovenská televize Markíza. Po hlavním kanálu a ženské TV Doma se chystá do DVB-T zařadit i nedávno spuštěné stanice Dajto a Fooor. Podle serveru Živé.sk by se měly objevit v celoplošném multiplexu 1, který má v nejbližších dnech zprovoznit společnost Towercom. Markíza přitom ještě v lednu tvrdila, že Dajto ani Fooor do DVB-T nevstoupí kvůli vysokým poplatkům za tento typ šíření signálu.

K TÉMATU: Dajto, slovenská obdoba Fandy, ruší lechtivé zprávy Sexy sport, obdobu Red News

“Můžeme potvrdit, že se společností Towercom jednáme a možném zařazení televizí Dajto a Fooor do nabídky digitálního terestrického vysílání,” řekl nyní serveru Mediálne.sk PR manažer Markízy Lukáš Kočišek. Ve stejném multiplexu jako Dajto a Fooor by se měla objevit i Wau TV, připravovaný ženský kanál konkurenční televize Joj. V jeho případě půjde o třetí stanici Joj, přičemž všechny tři stanice budou vysílat volně přes DVB-T s celoplošným pokrytím.

MIF22_Early

ČTĚTE TAKÉ: Fooor, čtvrtý kanál Markízy, nabízí na satelitu originální zvukovou stopu pořadů

Televizní stanice Dajto odstartovala loni 20. srpna a je obdobou českého kanálu Fanda, mužského programu televize Nova. Fooor následoval 25. února a zaměřil se podobně jako novácký Smíchov na zábavné formáty. Oba programy zatím vysílají přes satelit, v kabelu a IPTV. Markízu pojí s Novou stejný majitel, bermudská mediální skupina CME.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.