Hlavní navigace

Markíza spustí brzy třetí kanál, tvrdí na blogu bývalá redaktorka deníku SME

19. 3. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
19. 3. 2012

Miroslava Kernová, která byla v minulosti redaktorkou slovenského deníku SME a také psala pro vydavatelství Trend, na svém blogu O médiích tvrdí, že portfolio kanálů patřící pod slovenskou Markízu se má brzy rozrůst o další stanici. Po stejnojmenném plnoformátovém programu a televizi Doma určené ženám má jít tentokrát o kanál věnovaný mužům. Zdroj, odkud informace pochází, však Kernová neuvedla. Označila ho přídomkem blízký televizi. Jeho důvěryhodnost tedy posoudit nelze.

ČTĚTE TAKÉ: TA3 má změnit ředitele, Michal Gučík údajně míří do Ficovy vlády

Bude to akční stanice určena spíše pro muže, která se stane protiváhou k plnoformátově rodinně založené Markíze a tematické Doma určené pro ženy. Obsahem budou téměř výhradně akční filmy či seriály, píše na svém blogu novinářka na volné noze, jak sama sebe nyní Miroslava Kernová označuje. Start programu má být podle ní naplánován na přelom května a června. Podle informací Kernové, nemá jít o plánovaný kanál Markíza Cinema, ale společnost Markíza Slovakia si pravděpodobně požádá o změnu licenčních podmínek. V úvahu připadá například název Markíza Action.

CIF - osobnosti

NEPŘEHLÉDNĚTE: Máme připraveny dva nové kanály, prozradil šéf Novy Andruško

Kernová na svém blogu informovala také v polovině tohoto měsíce o tom, že slovenskou zpravodajskou televizi TA3 má opustit současný generální ředitel Michal Gučík, který se měl údajně stát ministrem kultury v nové vládě premiéra Roberta Fica. Sám Gučík se však k této spekulaci odmítl vyjádřit. Ve svojí pozici skončím ve chvíli, kdy se pro tento krok rozhodnu, vzkázal prostřednictvím serveru Stratégie.sk. Od 23. srpna loňského roku může spustit pánský kanál také společnost CET 21, držitel licence pro kanály skupiny Nova. Doposud tak však neučinila.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).