Hlavní navigace

Markíza vstupuje do digitální terestrické sítě na Slovensku

4. 6. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

4. 6. 2010

Slovenský telekomunikační operátor Towercom, tamní obdoba Českých Radiokomunikací, dnes zařazuje do nabídky digitální terestrické sítě komerční televizi Markíza. Stane se tak náhradou za konkurenční JOJ Plus a veřejnoprávní sportovní okruh Trojka. Tyto programy se objeví později v dalších multiplexech, jejichž realizace je v současné době v přípravě.

TIP: Přijímáme zemskou digitální televizi od sousedů: Slovensko

Jsme radi, že jsme se dohodly se společností Markíza-Slovakia k oboustranné spokojenosti. Z našeho pohledu nic nebráni úspěšnému přechodu z analogového terestrického vysílání na digitální, uvedl předseda představenstva společnosti Towercom Roman Fischer. V průběhu tohoto měsíce zároveň dojde k rozšíření digitálního vysílání o další čtyři lokality – Banská Štiavnica, Borský Mikuláš, Trenčín a Uhrovec. V současné době obsahuje první slovenský digitální terestrický multiplex stanice Jednotka, Dvojka, Markíza a TV JOJ.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.