Hlavní navigace

Martin Ondráček: S tn.cz jsme spokojeni přibližně na 50 procent

28. 5. 2008
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 115393
28. 5. 2008

Zdeněk Šámal, šéfredaktor internetového zpravodajství televize Nova a bývalý ředitel zpravodajství České televize, dnes v NetClubu, který je pravidelným setkávacím meetingem serveru Lupa, řekl, že koupě společnosti Jyxo, provozovatele Blogu.cz, pro něj osobně nic neznamená. Konstatoval však, že ho minimálně překvapila. Na poradě se o tom nemluvilo, překvapilo mě to. Nejsem však oprávněn se k tomu vyjádřit, prohlásil a řekl, že je jasné, že tímto krokem jde o záměr zvýšit návštěvnosti portálu tn.cz, potažmo stránek Novy.

K TÉMATU: Nova koupila portál Blog.cz a už je třetí v návštěvnosti Internetu

Samotný Šámal je však za svou současnou pozici rád, což možná mnohé překvapilo. Potřeboval jsem změnu a chtěl jsem ji, oponoval prohlášení, že by do Novy mířil hlavně za penězi. Doslova řekl, že si v České televizi na pozici ředitele zpravodajství připadal jako kašpar, který se musí neustále zodpovídat z nějakých stížností. Chtěl jsem si zkrátka vyzkoušet, jestli mám ještě na nějaký jiný projekt, řekl Šámal. Nabídka z Novy přišla od jejího současného ředitele zpravodajství Martina Ondráčka.

Šéfredaktor internetového zpravodajství na Nově konstatoval, že v současné době je situace taková, že televize pomáhá portálu tn.cz. Jen párkrát se prý stalo, že by tomu bylo naopak. Do budoucna chystá komerční jednička přípravu video on-line rozhovorů a debat. Vyloučena není ani spolupráce s mobilními operátory. Myslím si, že bychom se na ně měli zaměřit, ale na nějaká jednání jsem velmi malý pán, prohlásil Šámal, který se zároveň dostal do rozpaků, když měl určit hranici zpráv pro modrou a červenou část tn.cz. Nazval bych ho tenkou červenou linií, prohlásil nakonec.

ICTZ23

ROZHOVOR: Zdeněk Šámal: tn.cz vymění hlavní zprávu patnáctkrát denně

Vedoucí nováckého zpravodajství Martin Ondráček řekl, že s projektem je v současné době spokojený přibližně na 50 %. Podle něj to ale není málo, protože portál funguje zatím necelý měsíc. Nejsme projekt, který skončí na podzim. Když to budeme dělat špatně, tak to začne někdo ze CME dělat jinak. CME ale na internet patří, konstatoval na závěr Ondráček a s nadsázkou dodal, že pokud se ptá na spokojenost s portálem někdo z vedení této společnosti, pak je pochopitelně téměř stoprocentní.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.