Hlavní navigace

Martin Tůma z ATS-Telcom k registru vozidel: Já tvrdím, že ten systém funguje

David Slížek

Ranní zprávy mluví o tom, že Centrální registr vozidel dnes konečně funguje, jak má: „Systém funguje na celém území ČR. Za první dvě hodiny provozu mezi sedmou a devátou hodinou bylo dnes provedeno 3174 transakcí,“ uvádí Andrea Volaříková z tiskového odboru ministerstva dopravy. Včera se po dvou týdnech se k jeho problémům poprvé vyslovil i zástupce dodavatelské firmy ATS-Telcom, její obchodní ředitel Martin Tůma. Nejdřív na Radiožurnálu řekl, že jeho firma nemohla udělat nic lépe, večer pak…

Ranní zprávy mluví o tom, že Centrální registr vozidel dnes konečně funguje, jak má: „Systém funguje na celém území ČR. Za první dvě hodiny provozu mezi sedmou a devátou hodinou bylo dnes provedeno 3174 transakcí,“ uvádí Andrea Volaříková z tiskového odboru ministerstva dopravy.

Včera se po dvou týdnech se k jeho problémům poprvé vyslovil i zástupce dodavatelské firmy ATS-Telcom, její obchodní ředitel Martin Tůma. Nejdřív na Radiožurnálu řekl, že jeho firma nemohla udělat nic lépe, večer pak vystoupil v České televizi:

„Registr funguje. Funguje od pondělka (9. července) od dvou hodin. Od té doby nebyl žádný výpadek systému jako aplikace," řekl.

„Potíže, se kterými byli úředníci konfrontováni, vznikly na základě potíží třetích stran,“ vysvětloval.

Na celý rozhovor se můžete podívat v archivu ČT.

Našli jste v článku chybu?
27. 7. 2012 12:22
Jonáš (neregistrovaný)

FROM kde_te_zrovna_na­padne WHERE kastle like '%b%'

:-D

27. 7. 2012 8:16
tdvorak (neregistrovaný)

Za 15s si kradenost vozidla ověřím na policejním webu několikrát. A to i přesto, že musím parsovat HTML, protože jim XML API přišlo zbytečné a zrušili ho. Nevěřím, že je v pořádku čekat 15 (30s) na výsledek jednoho dotazu na ukradení auta. Pokud ano, pak se nedivím, že úředníci nadávají, jak je systém pomalý. Mě uživatelé nadávají, když se stránka interní aplikace (necachovatelné) s rozsáhlým přehledem z mnoha tabulek načítá 5s.