Hlavní navigace

Martin Veselovský a Robert Záruba objevy roku na českém Twitteru

6. 6. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

UVNITŘ VIDEO – Dalším objevem roku prvního ročníku ankety Tweet roku je miliardář Andrej Babiš, osobností českého Twitteru se stal komentátor Hospodářských novin Jindřich Šídlo

Mezi třemi objevy roku v prvním ročníku ankety Tweet roku se objevily tváře České televize a Českého rozhlasu. Cenu získal hokejový komentátor Robert Záruba a moderátor diskusních pořadů Martin Veselovský. Dalším objevem roku se stal miliardář Andrej Babiš, osobností českého Twitteru je komentátor Hospodářských novin Jindřich Šídlo. Anketu vyhlásila agentura AC&C se servery Lupa.cz a Klábosení.cz. V kategorii Objev roku vybírala odborná porota z deseti nejzajímavějších twitterových účtů.

ROZHOVOR: Martin Veselovský: Komerční televize mne nelákají, baví mě moje současná práce

„Se sociálními sítěmi jsem nebyl vůbec kamarád, k tweetování jsem byl vlastně přinucen. Kolega z Radiožurnálu Jan Pokorný říkal, že by bylo hezké, abych během prezidentských voleb tweetoval. Najednou jsem zjistil, že mám po půl roce čtyři a půl tisíce odběratelů, což je velký závazek. Twitter teď navíc v době záplav funguje jako neocenitelný informační zdroj,“ přiznal Martin Veselovský, který moderuje denní diskusní formát 20 minut na Radiožurnálu a je také jedním z moderátorů Událostí, komentářů na zpravodajském kanálu ČT 24.

cif 24 - early cena - média

K TÉMATU: Robert Záruba: O tom, že nebudeme mít hokej ze ZOH 2014 Soči, víme už od května 2012

Veselovský si účet na Twitteru (@veselovskyma) založil loni 3. prosince. “Jeho krátké zprávy sleduje přes 4500 odběratelů. Předstihl tak oficiální účty Radiožurnálu (@Radiozurnal1) i Českého rozhlasu (@CRozhlas),” uvedl mluvčí veřejnoprávního rozhlasu Jakub Čížek.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).