Hlavní navigace

Máte slovo na ČT 1 ve čtvrtek drtivě porazilo Primu: 739 tisíc diváků

25. 11. 2011
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Autor: 115393
25. 11. 2011

UVNITŘ GRAF Nejvyšší sledovanosti od června 2008 dosáhnul tento týden čtvrteční živě vysílaný diskusní pořad Máte slovo, který na prvním programu České televize uvádí moderátorka Michaela Jílková. Pořad obsadil první příčku ve sledovanosti v rámci celodenního topu ČT. Stal se nejsledovanějším vydáním od června 2008. Debatu sledovalo v průměru 739 tisíc dospělých diváků (sledovanost 8,4 procenta při podílu na publiku 21,78 procenta), sdělil mluvčí ČT Ladislav Šticha.

K TÉMATU: Prima nasadí od 17. listopadu novou reality show To dáš!

Diskuse s podtitulem Pravidla pro nezaměstnané se zpřísní! přitáhla výrazně větší publikum než na Primě, která ve stejnou dobu vysílala druhý díl nové reality show To dáš! Tomu dalo stejně jako minulý týden při úvodním dílu přednost jen devět procent dospělého publika. Máte slovo na ČT 1 ale přitáhlo především diváky v důchodovém a předdůchodovém věku. V cílové skupině diváků starších 55 let pořad v průměru vidělo více než půl milionu diváků této cílové skupiny (sledovanost 17,1 procenta při podílu na publiku 32,13 procenta), uvedl mluvčí ČT.

ebf - partner 1

Živě vysílané debaty o změnách pravidel pro přiznávání sociálních dávek pro nezaměstnané po 1. lednu příštího roku se zúčastnil i ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek (TOP 09). Na programovém okruhu ČT 1 proběhla mj. diskuse o tom, zda se povinná veřejná služba stane dobrou motivací k hledání práce, jestli toto opatření pomůže zlikvidovat práci na černo, nebo se stane živnou půdou pro nelegální zaměstnávání a co se stane, když nezaměstnaný občan veřejné práce odmítne, doplnil Ladislav Šticha.

Prima se kvůli problematickému čtvrtečními prime time, kdy od 20 hodin vysílá neúspěšný zábavný pořad Bubo bubo, na který navazuje právě reality show To dáš! (nahradila ukončenou řadu reality show Ano, šéfe! se Zdeňkem Pohlreichem) ve čtvrtek propadla s celodenním podílem na dospělém publiku na podprůměrnou hodnotu 17,61 procenta. Přesto se udržela nad ČT 1, která dosáhla celodenního podílu 14,60 procenta. Čtvrtečním večerům tradične vládne díky seriálu Ordinace v růžové zahradě 2 Nova.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).