Hlavní navigace

MediaGuru.cz: Sarbu dostane odstupné 5,4 milionu dolarů, CME zcela opustí

22. 8. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Odstupující prezident CME má do konce roku 2015 přednostní právo na nákup rumunských aktivit této firmy, pokud se je společnost rozhodne prodat. CME může investovat do jeho nových aktivit.

Odchod Adriana Sarbu ze společnosti CME bude definitivní, nestane se ředitelem pro její aktivity v Rumunsku. Vyplývá to ze vzájemné dohody mezi ním a investory CME, jejíž text zveřejnil server MediaGuru.cz. Sarbu dostane maximální možné odstupné podle manažerské smlouvy, kterou podepsal letos v dubnu, tedy 5,4 milionu dolarů převedených na české koruny podle kurzu platného k 31. prosinci letošního roku. Zároveň získá přednostní právo na nákup rumunských firem vlastněných CME, pokud se jich skupina rozhodně zbavit, které bude platit do konce roku 2015.

K TÉMATU: Adrian Sarbu rezignoval na funkci prezidenta CME, majitele Novy

Do 1. ledna 2014 zůstává Sarbu zaměstnancem CME a bude pobírat měsíční plat jako dosud, tedy ekvivalent ročního kontraktu ve výši 1,8 milionu dolarů. Do začátku roku 2015 musí CME informovat o svých záměrech vlastního produkčního podnikání a nabídnout CME přednostně účast na těchto aktivitách až do výše tří milionů dolarů. Navíc Sarbu získá všechny nezaplacené akcie CME vydané na jeho jméno, pokud dohoda o jeho odchodu nebude ukončena před 31. prosincem letošního roku.

ICTZ23

ČTĚTE TAKÉ: Nova po Sarbuovi: Time Warner čekají samá důležitá rozhodnutí

Sarbu může přijít o všechny tyto benefity a navíc by musel CME zaplatit 5,4 milionu dolarů v případě, že tuto dohodu nenaplní, nebo zneváží představitele a akcionáře CME. Poslední bod dohody tedy naznačuje, že odchod Adriana Sarbu ze CME není tak zcela dobrovolný a že firma se obává jeho dalších podnikatelských aktivit, které by mohly narušit chod CME. Z manažerské smlouvy, kterou podepsal letos na jaře, vyplývala i možnost, že po odchodu či odvolání z čela skupiny mohl přejít do funkce šéfa rumunských aktivit CME s platem 900 tisíc dolarů, které by měl pojištěno minimálně do roku 2020.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.