Hlavní navigace

Mediální odboráři zpochybnili výběr finalistů na post ředitele ČT

8. 6. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
8. 6. 2009

Republikový výbor Odborového svazu hromadných sdělovacích prostředků OSMEDIA vyzval Radu České televize, aby přehodnotila výsledky prvního kola výběrového řízení na nového ředitele ČT. Uvádí se to v otevřeném dopisu OSMEDIA adresovaném Radě ČT a jejímu předsedovi Jiřímu Baumrukovi. V pátek o tom informoval zpravodajský portál České televize a agentura ČTK.

PŘEČTĚTE SI: Otevřený dopis OSMEDIA Radě ČT

Baumruk řekl, že dopis ještě nedostal, proto nemůže na výzvu reagovat. OSMEDIA se v dopise udivuje nad tím, že u většiny finálových kandidátů na post ředitele České televize, které minulý týden vybrala Rada ČT, lze pozorovat přímé napojení na politické strany a lobbistické skupiny. Odboráři ale nezmiňují konkrétní jména. Vybrané projekty jsou navíc plné populistických proklamací v přímém rozporu s možnostmi rozvoje nezávislého média veřejné služby, dodávají.

PROFILY: Kdo jsou finalisté konkurzu na ředitele České televize?

KL22 hlasovani

Rada ČT minulý týden vybrala 5 postupujících do finále konkurzu na post ředitele České televize. Kromě současného šéfa Kavčích hor Jiřího Janečka postoupila Jana Bobošíková, Hynek Chudárek, Jana Kasalová a Radomír Pekárek.

Mediální odboráři žádají aby rada nominaci ještě zvážila. Mezi vybranými kandidáty postrádají osobnost, která by nabízela kromě vzdělání schopnost vnímat a tvůrčím způsobem podporovat všechny složky veřejnoprávního vysílání.

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.