Hlavní navigace

Mediální odboráři zpochybnili výběr finalistů na post ředitele ČT

8. 6. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

8. 6. 2009

Republikový výbor Odborového svazu hromadných sdělovacích prostředků OSMEDIA vyzval Radu České televize, aby přehodnotila výsledky prvního kola výběrového řízení na nového ředitele ČT. Uvádí se to v otevřeném dopisu OSMEDIA adresovaném Radě ČT a jejímu předsedovi Jiřímu Baumrukovi. V pátek o tom informoval zpravodajský portál České televize a agentura ČTK.

PŘEČTĚTE SI: Otevřený dopis OSMEDIA Radě ČT

Baumruk řekl, že dopis ještě nedostal, proto nemůže na výzvu reagovat. OSMEDIA se v dopise udivuje nad tím, že u většiny finálových kandidátů na post ředitele České televize, které minulý týden vybrala Rada ČT, lze pozorovat přímé napojení na politické strany a lobbistické skupiny. Odboráři ale nezmiňují konkrétní jména. Vybrané projekty jsou navíc plné populistických proklamací v přímém rozporu s možnostmi rozvoje nezávislého média veřejné služby, dodávají.

PROFILY: Kdo jsou finalisté konkurzu na ředitele České televize?

KL-nominace

Rada ČT minulý týden vybrala 5 postupujících do finále konkurzu na post ředitele České televize. Kromě současného šéfa Kavčích hor Jiřího Janečka postoupila Jana Bobošíková, Hynek Chudárek, Jana Kasalová a Radomír Pekárek.

Mediální odboráři žádají aby rada nominaci ještě zvážila. Mezi vybranými kandidáty postrádají osobnost, která by nabízela kromě vzdělání schopnost vnímat a tvůrčím způsobem podporovat všechny složky veřejnoprávního vysílání.

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.