Hlavní navigace

Méně rudé v našich zprávách si nikdo nevšiml, stýská si šéf Primy

11. 7. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
11. 7. 2007

Televize Prima ubrala na rudém pozadí ve svých 1. zprávách, změny si ale téměř nikdo nevšiml, posteskl si po oficiální části pondělní tiskové konference Primy k digitalizaci její výkonný ředitel Petr Chajda. Od 1. ledna, kdy Česká televize přesunula začátek svojí hlavní zpravodajské relace Události ze čtvrt na osm na sedmou hodinu večer, Prima zápasí s úbytkem diváků svých 1. zpráv.

ebf - tip do článku - debata

Ubrali jsme na intenzitě červené barvy v pozadí našich zpráv, ale nezaznamenali jsme, že by si toho někdo všimnul, řekl Chajda. Se sledovaností 1. zpráv, která se po půl roce mírně zlepšuje (v průměru je sleduje asi 600 tisíc diváků), není výkonný šéf Primy stále spokojen. Podle mluvčího stanice Ladislava Pavlíka neustále probíhají jednání, jak by se měly 1. zprávy změnit, včetně jejich vysílacího času.

Pavlík už dříve serveru DigiZone.cz řekl, že Prima nechce svoje večerní zprávy přejmenovat, ani posouvat jejich začátek na čtvrt na osm. 1. zprávy by ale mohly začínat dříve. Zatím jsme přesunuli počasí na šestou hodinu večer. O ostatním se neustále radíme, je to předmětem konzultací se zástupci MTG, zmínil Pavlík švédského spolumajitele Pri­my.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).