Hlavní navigace

Menší kabelové a satelitní stanice se zařadí do peoplemetrů

16. 7. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
16. 7. 2009

Od 1. října letošního roku by měly být peoplemetrovým výzkumem sledovány tematické televizní kanály Jetix, Minimax, Spektrum, Sport 1, AXN, Film Plus a TV Paprika. Umožní to jejich zařazení do projektu Asociace televizních organizací, která je zadavatelem peoplemetrového měření sledovanosti. Ve včerejším vydání o tom informoval deník Lidové noviny.

Konference WebTop100 2024 Digitální marketing

Podařilo se najít shodu s Asociací televizních organizací a je stanoven jasný harmonogram pro implementaci prvních sedmi stanic do výzkumu, říká Štěpán Wolde, výkonný ředitel mediálního zastupitelství AT Media, které tyto stanice zastupuje. Elektronické měření sledovanosti peoplemetry by jim mělo umožnit standardní prodej reklamního času prostřednictvím cen za počet diváků, což dosud bylo možné jen u plnoformátových terestrických televizí. Podle jeho slov je přitom pravděpodobné, že stanic zapojených do peoplemetrů bude v říjnu ještě víc.

Tyto informace potvrdila také Lucie Pokorná, jednatelka Asociace televizních organizací. Ta dodala, že zmíněných sedm televizí nebude prvními „menšími kanály“ zapojenými do výzkumu. „Už od června dostává peoplemetrová data standardně digitální stanice TV Barrandov, která je přidruženým členem asociace. Měřeny jsou také digitální kanály České televize, TV Nova a Prima TV, konkrétně ČT 4, ČT 24, Nova Cinema a Prima Cool,“ uvedla pro Lidové noviny Pokorná.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).