Hlavní navigace

Mid Europa Partners nejspíš převezme České Radiokomunikace

6. 10. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

České Radiokomunikace dnes v tiskové zprávě potvrdily chystaný převod 37,3 procent akcií ve Falcon Group vlastněné zkrachovalou bankou Lehman Brothers na minoritního akcionáře, britskou společnost Mid Europa Partners. O chystané transakci jsme vás již informovali dříve. Podíl MEP tak ve Falcon Group a tím pádem také v samotných ČRo stoupne na 74,6 procenta, čímž se stane jejich většinovým vlastníkem. Transakci ještě musí odsouhlasit Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), ten nyní fúzi…

České Radiokomunikace dnes v tiskové zprávě potvrdily chystaný převod 37,3 procent akcií ve Falcon Group vlastněné zkrachovalou bankou Lehman Brothers na minoritního akcionáře, britskou společnost Mid Europa Partners. O chystané transakci jsme vás již informovali dříve. Podíl MEP tak ve Falcon Group a tím pádem také v samotných ČRo stoupne na 74,6 procenta, čímž se stane jejich většinovým vlastníkem. Transakci ještě musí odsouhlasit Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), ten nyní fúzi přezkoumává a o souhlasu či nesouhlasu se spojeném by měl rozhodnout zhruba do měsíce, v opačném případě se může slučování protáhnout až na půl roku. Právní řízení v této věci je zatím v počáteční fázi. Pokud bude fúze z hlediska ochrany hospodářské soutěže bezproblémová, pak by mohlo být rozhodnutí vydáno v poslední říjnové dekádě, řekl pro ČTK mluvčí úřadu Kristián Chalupa. (Finanční noviny)

Autor článku

Externí spolupracovník serveru Lupa.cz a expert na blockchain a kryptoměny. Jako šéfredaktor v minulosti vedl ADASTRA Business Intelligence Magazine a server ITbiz.cz. Dnes pracuje jako redaktor časopisu Forbes.