Hlavní navigace

Měšec.cz: nejbezpečnější karty pro online platby má mBank

Jiří Macich ml.

Jaké jsou možnosti zabezpečení platebních karet a jejich pojištění v souvislosti s Internetem? Tak tomuto tématu se věnuje článek Banky karty na Internetu nechrání. Pojištění pomůže, jen když budete kličkovat z našeho sesterského serveru Měšec.cz. Je mnoho způsobů, jak lze z vaší platební karty dostat podvodem peníze. Ať už jde o postup s poetickým názvem Libanonská smyčka, nebo nespočet anglicky označovaných možností – skimming, phishing či pharming – bezpečnost platebních karet, bohužel, není…

Jaké jsou možnosti zabezpečení platebních karet a jejich pojištění v souvislosti s Internetem? Tak tomuto tématu se věnuje článek Banky karty na Internetu nechrání. Pojištění pomůže, jen když budete kličkovat z našeho sesterského serveru Měšec.cz. Je mnoho způsobů, jak lze z vaší platební karty dostat podvodem peníze. Ať už jde o postup s poetickým názvem Libanonská smyčka, nebo nespočet anglicky označovaných možností – skimming, phishing či pharming – bezpečnost platebních karet, bohužel, není stoprocentní, píše v článku Jiří Hovorka.

Co se bezpečnosti platebních karet a možností jejich zneužití přes internetové platby týče, pak jsou na tom nejlépe držitelé karet mBank. V internetovém bankovnictví této banky totiž lze kdykoli a okamžitě měnit limity pro jednotlivé druhy plateb v takové variabilitě, jako jinde nenajdete. Maximální bezpečnosti docílíte tak, že na internetové platby a transakce bez přítomnosti karty nastavíte nulový limit. Z karty vám tak přes internet nikdo nevybere ani jednu korunu, a když budete potřebovat něco zaplatit, tak si na požadovanou dobu limit obratem zvýšíte, píše dále Jiří Hovorka.

Našli jste v článku chybu?
27. 5. 2010 16:48
Pokud by někdo náhodou věřil tomu, že limit karty nastavený v IB je nějakým bezpečnostním prvkem, nechť se prosím vyléčí z této iluze tímto videem Rastislava Turka (aka @synopsi) experta na platební karty: http://vimeo.com/8869477 - trvá přes hodinu, ale pomůže to, fakt ;) Podvody s platebními kartami na netu dělají ti, kteří dobře vědí jak na to a limit, který si nastavíte ve svém internetovém bankovnictví pro ně není naprosto vůbec žádnou překážkou - a tím myslím doslova a zcela vůbec žádnou …
27. 5. 2010 12:01
V mBank můžete mít více účtů a přesýpat mezi nimi peníze jak libo. Takže je dobré mít jeden účet s kartou speciálně pro internet a na ten vždy dát finance těsně před platbou. Pak není potřeba nějaké limity vůbec řešit. Ještě jsem neviděl online platbu, která by při transakci nekontrolovala zůstatek.