Hlavní navigace

Cisco: mezi IT pracovníky tvoří ženy necelých 30 procent

23. 7. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Společnost Cisco na základě svého výzkumu tvrdí, že nedostatek žen v IT sféře je způsoben zažitými stereotypy. V praxi se proto oblasti počítačových a informačních systémů věnuje pouze 27,8 procenta žen, zbytek tvoří muži. V současné době dívky nikdo nepodporuje v jejich zájmu o ICT, naopak je většinou lidé odrazují tím, že jde o obor určený výhradně mužům. Mnoho dívek od studia pak odstraší již představa, že jsou jedinou ženou v ročníku plném chlapců, říká Dawn Breen z Cisco Networking Academy…

Společnost Cisco na základě svého výzkumu tvrdí, že nedostatek žen v IT sféře je způsoben zažitými stereotypy. V praxi se proto oblasti počítačových a informačních systémů věnuje pouze 27,8 procenta žen, zbytek tvoří muži. V současné době dívky nikdo nepodporuje v jejich zájmu o ICT, naopak je většinou lidé odrazují tím, že jde o obor určený výhradně mužům. Mnoho dívek od studia pak odstraší již představa, že jsou jedinou ženou v ročníku plném chlapců, říká Dawn Breen z Cisco Networking Academy. Podle průzkumu společnosti Cisco, který byl realizován ve spolupráci s organizací European Schoolnet, jsou znalosti IT žen i mužů na středních školách přitom srovnatelné.

V Polsku a Velké Británii dokonce zájem o informační a telekomunikační technologie uvádí 91 procent středoškolaček. Na otázku, zda se by se tomuto oboru rády věnovaly i v budoucnu, jich kladně odpovědělo méně než 50 procent. Doporučuji všem mladým dívkám, aby se nebály překročit hranice stereotypního myšlení. Dle mých zkušeností, jakmile žena začne pracovat v tomto oboru, nemá problém se prosadit. Byla by škoda, aby si ženy tuto možnost odpíraly, dodává ua Cisco Dan Breen. Cisco tvrdí, že šancí žen prorazit na IT pozicích navzdory všem stereotypům v brzké budoucnosti bude kritický nedostatek pracovníků. (Tisková zpráva)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.