Hlavní navigace

Mezinárodní olympijský výbor plánuje spuštění vlastní on-line televize

11. 12. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Speciální program, který bude vysílat celoročně, by měl po dobu prvních sedmi let vyjít na částku okolo 600 milionů dolarů, v přepočtu tedy okolo 13 miliard korun.

Mezinárodní olympijský výbor (IOC), jehož členy jsou mj. i Česká republikaSlovensko, plánuje už v příštím roce spuštění vlastního televizního kanálu. S ním počítá prozatím pouze pro on-line distribuci, jak informovala agentura AP. Tematický OTT kanál (OTT – nelineární kanál distribuovaný prostřednictvím internetu, pozn. red.) má nabídnout nejen archivní materiály, tedy jakési „best of“, ale také vybrané sportovní přenosy s mezinárodní účastí. V šestadevadesátičlenném výboru se pro vznik tohoto média vyjádřili zúčastnění jednomyslně. Cílem této stanice bude propagace olympijských sportů.

MMF24

NEPŘEHLÉDNĚTE: Digi Sport bude vysílat historicky první Evropské hry, obdobu olympijských her

Speciální program, který bude vysílat celoročně, by měl po dobu prvních sedmi let vyjít na částku okolo 600 milionů dolarů, v přepočtu tedy okolo 13 miliard korun. Cílem nové stanice bude taktéž nabídnout takový obsah, aby nedocházelo k diskriminaci jakékoliv rasy, barvy pleti, rasy, pohlaví nebo sexuální orientace. To je ostatně i v souladu se zásadami IOC. Magazín Variety ve své on-line verzi připomíná, že podobná stanice již ve Spojených státech funguje – provozuje ji Universal Sports Network – společný podnik mezi NBCUniversal a společností InterMedia. Olympijský kanál IOC se ale chce zaměřit výhradně na toto odvětví.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).