Hlavní navigace

Mezinárodní verze CNN začne vysílat v 16:9. Na příští rok plánuje šíření ve Full HD

UVNITŘ VIDEO Nasazení širokoúhlého formátu by mělo proběhnout v první polovině tohoto měsíce, kdy se ve Spojených státech budou konat prezidentské volby.
Lukáš Polák 1. 11. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Významný milník ve svojí distribuci připravuje v blízké době mezinárodní verze zpravodajského kanálu CNN, tedy přesně ta, kterou mohou sledovat i diváci v České republice a na Slovensku nekódovaně prostřednictvím satelitního šíření a také u vybraných kabelových a IPTV operátorů. Podle vyjádření tiskového mluvčího CNN v Holandsku bylo nasazení formátu 16:9 naplánováno na takovou významnou událost, jakou jsou prezidentské volby v USA. Lidové hlasování se koná již 6. listopadu.

  • Přípravy na spuštění širokoúhlého vysílání jsou v programu CNN patrné již nyní, a to mezi jednotlivými předěly. Názorně to ukazuje toto video.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Kdy odstartuje Euronews v češtině? Stanice odhalila své plány k dvacátému výročí

CNN zároveň doufá, že během jara příštího roku se jí v Evropě podaří spustit Full HD verzi jejího mezinárodního kanálu, verze CNN International. Zdali bude možné toto vysílání přijímat ale v České republice například prostřednictvím satelitu v nekódované podobě, není doposud jasné. CNN v podstatě dala prozatím najevo, že tento signál bude k dispozici. Na satelitu NSS 7, na pozici 20 stupňů západně, už je v tuto chvíli dostupný HD feed CNN, nejedná se však o verzi pro Evropu.

WT100 klub3

ČTĚTE TAKÉ: National Geographic zrekonstruuje atentát na Lincolna, s Hanksem a v produkci Scotta

Vysílání Full HD verze do Evropy už potvrdila na svém Twitter účtu i jedna z předních postav zpravodajského kanálu, novinář Jim Clancy. Ten v pondělí napsal: Mezinárodní verze CNN nyní vysílá ve Full HD do Asie a Evropy! Japonsko už tuto verzi předalo svým divákům, u dalších služeb to bude pravděpodobně nějaký čas trvat. Na vysílání v HD rozlišení už je připraven také ruský kanál RT (dříve Russia Today) a jeho sesterská stanice RT Doc. Zahájení vysílání by mohlo proběhnout na Nový rok.