Hlavní navigace

Michal Bláha nabízí k prodeji web Vyvojar.cz

27. 3. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Obsahový server pro IT, historicky orientovaný více na Microsoft svět, je k mání za vyvolávací cenu tři čtvrtě milionu korun.

Michal Bláha, jenž se v současné době věnuje projektům OnTheRoad.to a Doporučím.cz a v minulosti spoluzakládal společnost Sprinx, ve které vznikl portál Atlas.cz, se rozhodl nabídnout k prodeji web Vyvojar.cz. Ten založil kolem roku 1997 pod názvem a doménou developer.cz jako server pro Microsoft vývojáře.

Po nepříliš idylickém odchodu ze společnosti Sprinx v roce 2000 o doménu developer.cz, která byla registrována přávě na tuto firmu, přišel. Obsah webu tedy převedl na novou doménu vyvojar.cz.

Tak vznikl vyvojar.cz. Prvních 10 let jako přiměřeně opečovávaný obsahový server pro IT (historicky orientován více na Microsoft svět), s blogy (101 k dnešku, přes 2500 postů), s mailing skupinami (7 mailing listů, přes 1800 členů celkem) včetně plného archivu od roku 1997 (kolem 250 000 zpráv), uvádí Bláha na svém blogu.

Ačkoli poslední tři roky se Bláha projektu téměř nevěnuje, přináší stále zajímavé příjmy z reklamy.

MM socky3


Autor: Michal Bláha

Součástí prodeje je doména, ale v případě zájmu i veškerý obsah, SW vyvojar.cz a twitter účet @vyvojar. Minimální akceptovatelná cena je 750 tisíc korun.

Zdroj: blog Michala Bláhy

Autor článku

Internetové novinařině se věnuje od roku 2005, kdy začal jako redaktor pracovat pro vydavatelství Internet Info.