Hlavní navigace

Michal Čupa končí ve vedení Českých radiokomunikací

2. 6. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Dosavadního ředitele nahrazuje od června jeho dosavadní zástupce, šéf financí Martin Gebauer.

Martin Gebauer už přitom Českým radiokomunikacím (ČRa) šéfoval. Zastával post předtím, než firma loni v březnu vybrala Michala Čupu. Absolvent brněnského VUT má za sebou zkušenosti především s vedením financí – na starosti je měl třeba v Orco Property Group. Počátky kariéry ale spojil s auditory z Ernst & Young.

Samotný Čupa sice odchází z firmy, ale podle Hospodářských novin by měl dál zůstat v kanadské australské investiční společnosti Macquarie, která ČRa vlastní.

cif - debata 2

Cíle měl odcházející manažer nastavené vysoko. „Hlavním úkolem nového generálního ředitele bude naplnit naše ambiciózní cíle v rozvoji nových vysílacích služeb, využít obchodních příležitostí na trhu infrastrukturních a ICT služeb a pokračovat v budování Českých Radiokomunikací jako silné firmy. Věříme, že Michal Čupa je z tohoto pohledu ideální volbou,“ uvedl při loňském jmenování nového ředitele předseda představenstva Českých Radiokomunikací Jiří Zrůst

Firma byla totiž v posledních letech závislá na příjmech z šíření televizního a rozhlasového signálu. Tam ale narazila na strop a další peníze měly přinést datové služby. Proto Radiokomunikace rozšířily své datové centrum a sází hlavně na rozvoj optických sítí a cloudové služby. Cíl byl jasný – dostat se ze ztráty. Splnění úkolu teď čeká na nového šéfa. 

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).