Hlavní navigace

Michal Čupa končí ve vedení Českých radiokomunikací

Jan Beránek

Dosavadního ředitele nahrazuje od června jeho dosavadní zástupce, šéf financí Martin Gebauer.

Martin Gebauer už přitom Českým radiokomunikacím (ČRa) šéfoval. Zastával post předtím, než firma loni v březnu vybrala Michala Čupu. Absolvent brněnského VUT má za sebou zkušenosti především s vedením financí – na starosti je měl třeba v Orco Property Group. Počátky kariéry ale spojil s auditory z Ernst & Young.

Samotný Čupa sice odchází z firmy, ale podle Hospodářských novin by měl dál zůstat v kanadské australské investiční společnosti Macquarie, která ČRa vlastní.

dan_nemovitost

Cíle měl odcházející manažer nastavené vysoko. „Hlavním úkolem nového generálního ředitele bude naplnit naše ambiciózní cíle v rozvoji nových vysílacích služeb, využít obchodních příležitostí na trhu infrastrukturních a ICT služeb a pokračovat v budování Českých Radiokomunikací jako silné firmy. Věříme, že Michal Čupa je z tohoto pohledu ideální volbou,“ uvedl při loňském jmenování nového ředitele předseda představenstva Českých Radiokomunikací Jiří Zrůst

Firma byla totiž v posledních letech závislá na příjmech z šíření televizního a rozhlasového signálu. Tam ale narazila na strop a další peníze měly přinést datové služby. Proto Radiokomunikace rozšířily své datové centrum a sází hlavně na rozvoj optických sítí a cloudové služby. Cíl byl jasný – dostat se ze ztráty. Splnění úkolu teď čeká na nového šéfa. 

Našli jste v článku chybu?