Hlavní navigace

Microsoft: 76% těch co hledají pirátské software chytí nějaké malware

Daniel Dočekal

Výroční Security Intelligence Report (PDF, Microsoft Security Intelligence Report Volume 13 Released) od Microsoftu se tradičně věnuje otázkám okolo bezpečnosti v období první poloviny tohoto roku. Zásadní změnou, na kterou Microsoft ve zprávě upozorňuje, je růst využití generátorů klíčů (keygen) a s tím spojené rozšiřování malware. Ne nadarmo byl Win32/Keygen mezi nejrozšířenějšími hrozbami od ledna června 2012.

Doba čtení: 1 minuta

Výroční Security Intelligence Report (PDF, Microsoft Security Intelligence Report Volume 13 Released) od Microsoftu se tradičně věnuje otázkám okolo bezpečnosti v období první poloviny tohoto roku. Zásadní změnou, na kterou Microsoft ve zprávě upozorňuje, je růst využití generátorů klíčů (keygen) a s tím spojené rozšiřování malware. Ne nadarmo byl Win32/Keygen mezi nejrozšířenějšími hrozbami od ledna června 2012.

Generátory klíčů jsou ideální nástroj pro šíření virů a malware – uživatelé snažící se získat pirátskou kopii nějakého komerčního software generátory hledají přes Internet a příliš neváhají před stažením s vyzkoušením. A v prakticky třech čtvrtinách případů si právě spuštěním generátoru pořídí do počítače malware. Šířit malware v podobě generátoru klíčů je samozřejmě jednodušší, než se malware pokoušet přibalovat k plné verzi konkrétního software.

Přibalování malware podle zprávy není ale pouze výsadou generátorů a pirítského software, samotné malware se zcela běžně vydává za legitimní software, které je jinak běžně dostupné zdarma. Podle zprávy je jedním z nejčastějších způsobu šíření malware vydávání se za přehrávač Flashe

Našli jste v článku chybu?