Hlavní navigace

Microsoft by prý Rupertu Murdochovi zaplatil za odříznutí Googlu

23. 11. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Microsoft prý jednal s mediálním koncernem News Corp magnáta Ruperta Murdocha o možné strategické spolupráci. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na dobře informovaný zdroj. Rupert Murdoch chce zpoplatnit minimálně část online titulů ze své stáje a dlouhodobě se mu nelíbí, že s články z jeho online deníků pracuji různé vyhledávače v čele s Googlem. Nedávno se dokonce nechal slyšet, že Google bude muset s obsahem serverů ze stáje News Corp přestat jakkoliv nakládat. Jinak prý bude platit…

Microsoft prý jednal s mediálním koncernem News Corp magnáta Ruperta Murdocha o možné strategické spolupráci. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na dobře informovaný zdroj. Rupert Murdoch chce zpoplatnit minimálně část online titulů ze své stáje a dlouhodobě se mu nelíbí, že s články z jeho online deníků pracuji různé vyhledávače v čele s Googlem. Nedávno se dokonce nechal slyšet, že Google bude muset s obsahem serverů ze stáje News Corp přestat jakkoliv nakládat. Jinak prý bude platit tučnou sumu a obě společnosti se sejdou u soudu. Vadí mu hlavně služby typu Google News nebo Yahoo News.

Toho se zřejmě chytil Microsoft a podle agentury Reuters s News Corp jednal o možné spolupráci. Microsoft by prý platil společnosti News Corp za přístup k článkům z jejích online titulů. News Corp by pak na oplátku odřízla Google. Jednání ovšem je prý zatím jen ve velmi rané fázi. Microsoft ale měl jednat i s dalšími poskytovateli obsahu o podobné spolupráci. Kdyby se mu povedlo Google odříznout od zajímavých zdrojů materiálů, mohla by to být obrovská výhoda v boji nejen na poli vyhledávačů, kde zatím redmondský softwarový gigant tápe. (Yahoo Tech)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).