Hlavní navigace

Microsoft chce srazit podíl Internet Exploreru 6 pod jedno procento

Jiří Macich ml.

Zastaralý Internet Explorer 6 používá stále nemalá část uživatelů Internetu, kvůli nimž s tímto prehistorickým prohlížečem stále chtě nechtě musí počítač i tvůrci webových stránek a aplikací. Objevilo se již mnoho kampaní za snížení podílu Internet Exploreru 6 na trhu, ale nyní s vlastní kampaní přichází také Microsoft. Spustil nový web ie6countdown.com sledující podíl tohoto prohlížeče v jednotlivých zemích a uživatelům s Windows XP a Internet Explorerem 6 doporučuje kvůli blížícímu se konci…

Zastaralý Internet Explorer 6 používá stále nemalá část uživatelů Internetu, kvůli nimž s tímto prehistorickým prohlížečem stále chtě nechtě musí počítač i tvůrci webových stránek a aplikací. Objevilo se již mnoho kampaní za snížení podílu Internet Exploreru 6 na trhu, ale nyní s vlastní kampaní přichází také Microsoft. Spustil nový web ie6countdown.com sledující podíl tohoto prohlížeče v jednotlivých zemích a uživatelům s Windows XP a Internet Explorerem 6 doporučuje kvůli blížícímu se konci jejich podpory přechod na Windows 7.

Marcom

Internet Explorer 6 je na trhu téměř deset let, což s sebou nese chybějící podporu moderních webových standardů i zastaralé uživatelské rozhraní. Oproti tomu novější verze Internet Explorer 8 a již brzy dostupný Internet Explorer 9 přináší uživatelům významná vylepšení v oblasti bezpečnosti, rychlejší přístup k požadovaným informacím a u nejnovější verze také využití hardwarově akcelerované grafiky, říká Lukáš Křovák, manažer divize Windows Client v české pobočce společnosti Microsoft.

Zdroj: tisková zpráva

Našli jste v článku chybu?
7. 3. 2011 22:19
Honza (neregistrovaný)

... proto zustava v zemich s vysokym podilem nelegalnich WinXP. Po uvodnim pomalem prechodu na IE7 byl pozadavek legalniho systemu pro instalaci IE7 odstranen (ze strany Microsoftu), vetsina uzivatelu si ale aktualizace i tak nejspis nestahuje.

7. 3. 2011 19:20
Robert Štípek (neregistrovaný)

Tak zrovna Indie je špatný příklad. Indie jakožto byvala britska kolonie má stále anglictinu jako oficialni jazyk. Vetsina indů má velmi dobré pasivní znalosti a obstojné aktivní znalosti angličtiny.