Hlavní navigace

Microsoft chystá mimořádnou záplatu pro Internet Explorer

20. 1. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Už jsme vás informovali, že Internet Explorer obsahuje kritickou bezpečnostní chybu, která byla pravděpodobně využita při útoku na Google a dalších zhruba třicet IT firem, jehož stopy vedou do Číny. Na záplatě se pracuje a nově bylo upřesněno, že se s jejím uvolněním nebude čekat na druhé únorové úterý, což je nejbližší ze standardních termínů pro zveřejňování bezpečnostních aktualizací pro produkty Microsoftu. Záplata vyjde mimořádně dříve: ihned, jakmile to bude možné. To jen potvrzuje…

Už jsme vás informovali, že Internet Explorer obsahuje kritickou bezpečnostní chybu, která byla pravděpodobně využita při útoku na Google a dalších zhruba třicet IT firem, jehož stopy vedou do Číny. Na záplatě se pracuje a nově bylo upřesněno, že se s jejím uvolněním nebude čekat na druhé únorové úterý, což je nejbližší ze standardních termínů pro zveřejňování bezpečnostních aktualizací pro produkty Microsoftu. Záplata vyjde mimořádně dříve: ihned, jakmile to bude možné. To jen potvrzuje závažnost problému ohrožujícího Internet Explorer 6 a vyšší.

Microsoft o problému dle svých vlastních slov ví od 14. ledna tohoto roku, kdy také vydal upozornění prostřednictvím Security Advisory 979352. Uživatelům doporučuje používat Internet Explorer 8, kde je ve výchozím nastavení aktivní technologie DEP (Data Execution Prevention), která by podle některých zdrojů měla reálnou zneužitelnost chyby snížit. Přesto například Německý spolkový úřad pro informační bezpečnost vyzval uživatele k přechodu na alternativní prohlížeč, alespoň dokud Microsoft chybu neopraví. (MSRC)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).