Hlavní navigace

Microsoft chystá propuštění několika tisíc zaměstnanců

15. 7. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Podle agentury Bloomberg firma oznámí konkrétní čísla zřejmě již tento týden. Indicie naznačují, že by se mohlo jednat o největší jednorázové propouštění v dějinách Microsoftu.

Bloomberg s odvoláním na lidi obeznámené se situací uvádí, že připravovaná vlna snižování počtu zaměstnanců se vyrovná, či předčí poslední velké jednorázové propouštění, které v Microsoftu proběhlo v průběhu roku 2009 v souvislosti s finanční krizí. Tehdy firmu opustilo zhruba 5800 lidí.

Informace o plánu na výrazné zeštíhlení přichází jen pár dní poté, co nový výkonný ředitel Satya Nadella zveřejnil své „první poselství o stavu firmy“. Vyzval v něm k většímu důrazu na mobilní zařízení, cloud computing a kancelářský software. Nadella, který převzal otěže vedení Microsoftu od Steva Ballmera v únoru, ale zároveň volá po větší efektivitě uvnitř firmy s tím, že podrobnější informace zveřejní ještě v průběhu července.

Jedním z významných nástrojů ke zvýšení efektivity bude i zřejmě naznačované masivní propouštění. Poté co Microsoft letos na jaře pohltil divizi mobilních telefonů finské Nokie, překonal počet zaměstnanců firmy hranici 127 tisíc. Jen akvizicí Nokie se zvýšil počet zaměstnanců o zhruba 30 tisíc.

MM socky3

Zatímco definitivní počet lidí, kteří budou muset Microsoft opustit, není zatím znám, jisté je, že o práci se mohou obávat zejména bývalí zaměstnanci Nokie a lidé z divizí Microsoftu, které se s jejím zaměřením překrývají. Spekuluje se ale i o výrazném zeštíhlení marketingových oddělení, například globálního týmu pro marketingovou podporu konzole Xbox.

Zdroj: Bloomberg

Autor článku

Internetové novinařině se věnuje od roku 2005, kdy začal jako redaktor pracovat pro vydavatelství Internet Info.