Hlavní navigace

Microsoft doráží na Huawei kvůli operačnímu systému Android

8. 11. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Microsoft se už delší dobu zaměřuje na výrobce mobilních telefonů s operačním systémem Android a chce po nich, aby s ním podepsaly licenční smlouvu. Ohání se přitom svými patenty, které prý Android porušuje. Nejnověji požaduje Microsoft placení licenčních po čínské společnosti Huawei. Ta potvrdila, že s Microsoftem ohledně licence na konkrétní patenty vyjednává.

Microsoft se už delší dobu zaměřuje na výrobce mobilních telefonů s operačním systémem Android a chce po nich, aby s ním podepsaly licenční smlouvu. Ohání se přitom svými patenty, které prý Android porušuje.

Nejnověji požaduje Microsoft placení licenčních po čínské společnosti Huawei. Ta potvrdila, že s Microsoftem ohledně licence na konkrétní patenty vyjednává.

Už dříve uzavřel Microsoft dohodu s firmou HTC, která mu za každé prodané zařízení s Androidem platí údajně pět dolarů. V září pak podepsal podobnou dohodu také s korejským Samsungem. Podle neoficiálních informací Samsung platí Microsoftu za každé prodané zařízení s OS Android mezi deseti a patnácti dolary.

UXD

Zelenými šipkami jsou označeny firmy, které s Microsoftem uzavřely licenční dohody ohledně používání patentů k OS Android. Červenými šipkami jsou označeny firmy, se kterými vede Microsoft ve věci patentů soudní spory.
Autor: Microsoft

Zelenými šipkami jsou označeny firmy, které s Microsoftem uzavřely licenční dohody ohledně používání patentů k OS Android. Červenými šipkami jsou označeny firmy, se kterými vede Microsoft ve věci patentů soudní spory.

Microsoft v minulosti uzavřel dohody o licencování patentů také se společnostmi Acer, Onkyo, ViewSonic, General Dynamics Intronix, Velocity Micro a již zmiňovanými HTC a Samsung. Posledním velkým úspěchem Microsoftu bylo nedávné uzavření dohody se společností Compal Electronics, která vyrábí například pro Dell, HP nebo Toshibu.

Zdroj: The Guardian

Autor článku

Internetové novinařině se věnuje od roku 2005, kdy začal jako redaktor pracovat pro vydavatelství Internet Info.