Hlavní navigace

Microsoft FlexGo: počítač do pronájmu

Jiří Macich ml.

Společnost Microsoft připravuje pro chudší trhy v Indii, Číně, Mexiku, Rusku nebo Rumunsku novou nabídku s názvem FlexGo. Za údajně výhodnou cenu 250 do 350 dolarů nabídne Microsoft multimediální počítač s operačním systémem Windows XP včetně sedmnáctipalcového monitoru. Ten však bude funkční jen po dobu deseti hodin. Další hodiny si bude muset uživatel zaplatit (0,75 dolaru za hodinu) nebo si předem předplatit výhodnější paušál. Časem se má nabídka rozšířit i na ekonomicky silné trhy včetně…

Společnost Microsoft připravuje pro chudší trhy v Indii, Číně, Mexiku, Rusku nebo Rumunsku novou nabídku s názvem FlexGo. Za údajně výhodnou cenu 250 do 350 dolarů nabídne Microsoft multimediální počítač s operačním systémem Windows XP včetně sedmnáctipalcového monitoru. Ten však bude funkční jen po dobu deseti hodin. Další hodiny si bude muset uživatel zaplatit (0,75 dolaru za hodinu) nebo si předem předplatit výhodnější paušál. Časem se má nabídka rozšířit i na ekonomicky silné trhy včetně USA. Microsoft tak odpovídá na tolik diskutovaný stodolarový notebook, o kterém se zástupci Microsoftu v čele s Billem Gatesem vyjadřují dosti pohrdavě. Vize Microsoftu je taková, že klesnou pořizovací náklady na počítač a za něj pak budete platit jen tolik, jak moc ho budete používat. (Microsoft Watch)

Našli jste v článku chybu?
24. 5. 2006 9:48
so (neregistrovaný)
Teoreticky je možné všechno, ale minimálně odlišná instrukční sada procesoru Power spuštění Windows XP bez emulátoru znemožňuje.
23. 5. 2006 18:10
Bobík (neregistrovaný)
Někde jsem četl, že PS3 má stejný interface mezi HW a OS jako Apply s intelem. Když je tedy možné s nějakou utilitkou od Applu rozběhnout na jejich počítačích WinXP, tak by to mohlo jít podobně i na PS3. Moc se v tom nevyznám. Bylo by to teoreticky možné?