Hlavní navigace

Microsoft koupil startup VideoSurf, jeho technologii chce integrovat do Xbox LIVE

22. 11. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Microsoft koupil startup VideoSurf, který mu umožní vylepšit vyhledávání Bingu a Xbox LIVE. Podle neoficiálních údajů za firmu zaplatil 70 milionů dolarů.

Microsoft dnes oznámil, že kupuje startup VideoSurf, který umožňuje prohledávat videa umístěná na různých videoserverech jako DailyMotion, YouTube, Metacafe a Hulu. Přestože cena, kterou Microsoft za VideoSurf zaplatil, nebyla oficiálně zveřejněna, spekuluje se, že šlo o částku okolo sedmdesáti milionů dolarů. VideoSurf vznikl v roce 2006 a stojí za ním Izraelci Lior Delgo, Achi Brandt, Eitan Sharon a Shai Deljo.

V minulosti se jim od investorů podařilo postupně získat 28 milionů dolarů na další rozvoj firmy. Mezi investory figuruje například provozní ředitelka Facebooku Sheryl Sandberg se svým manželem, výkonný ředitel SurveyMonkey David Goldberg nebo třeba bývalý kandidát na amerického prezidenta Al Gore

MM socky3

Microsoft hodlá využít technologii, kterou VideoSurf využívá, pro svůj Xbox LIVE. Je však pravděpodobné, že díky této akvizici vylepší také prohledávání videí ve vyhledávači Bing. Do budoucna by se technologie VideoSurfu mohly objevit například také v operačním systému Windows Phone.

Autor článku

Internetové novinařině se věnuje od roku 2005, kdy začal jako redaktor pracovat pro vydavatelství Internet Info.