Hlavní navigace

Microsoft nabízí levnější software pro studenty

Jiří Macich ml.

Microsoft představil program Student Select, v jehož rámci si mohou žáci, studenti a zaměstnanci všech škol v České republice koupit vybrané softwarové produkty od Microsoftu za nižší ceny než jsou obvyklé. Například nejvyšší edici Office Enterprise 2007 za 3 200 Kč včetně DPH. V nabídce je také operační systém Windows Vista, multimediální encyklopedie Encarta 2008, program Visio 2007 pro kreslení schémat a diagramů, elektronický poznámkový blok OneNote 2007 a podobně. Celkem jde o 19 programů.

Microsoft představil program Student Select, v jehož rámci si mohou žáci, studenti a zaměstnanci všech škol v České republice koupit vybrané softwarové produkty od Microsoftu za nižší ceny než jsou obvyklé. Například nejvyšší edici Office Enterprise 2007 za 3 200 Kč včetně DPH. V nabídce je také operační systém Windows Vista, multimediální encyklopedie Encarta 2008, program Visio 2007 pro kreslení schémat a diagramů, elektronický poznámkový blok OneNote 2007 a podobně. Celkem jde o 19 programů.

Podle odhadů společnosti Microsoft může tuto nabídku využít až čtvrtina rodin v České republice. Licence nabízené v rámci programu Student Select jsou doživotní. Software je ale možné používat pouze na domácím počítači a rozhodně ne pro výdělečnou činnost. (Tisková zpráva)

Našli jste v článku chybu?
23. 10. 2009 0:20
Stan (neregistrovaný)
Jak čtu tady ty příspěvky, tak musím potvrdit svůj dlouholetý názor, že Linux není jen operační systém, ale zejména diagnóza pro psychiatry. Když to Vaše Linux a OOO je nejlepší na světě, tak proč nejste v klidu vysmátý a furt musíte proti něčemu bojovat? Opravdu to je zralé na psychiatra. Mimochodem, než ze mě uděláte joudu nebo lamu, což jsou Vaše obvyklé nálepky pro lidi, co mají jiný názor, dělal jsem systémáka a správce Unixu (který jste v podstatě ukradli a přejmenovali na Linux, aby bylo…
10. 11. 2007 12:33
Jeff (neregistrovaný)
"...ale pro profesionalni pouziti ve firmach..." - sem se málem posral smíchy :-D to je opravdu smutné :-D Doprdele a já myslel, že tidle křováci už se zcvilizovali... Microsoft Office je určitě fajn nástroj, ale pro to vaše "profesionalni pouziti ve firmach" Vam opravdu bude stacit T602 nebo dokonce notepad. Jinak, co se povedlo MS na novych Office je to, ze se v nich opet nikdo nevyzna (elgantni ergonomicke UI je bezkonkurencni - pri studovani nove verze jsem kurvoval nejví…