Hlavní navigace

Microsoft objevil chybu v Exploreru, nabádá uživatele k instalaci nástroje pro zabezpečení

18. 9. 2012
Doba čtení: do minuty

Sdílet

Microsoft potvrdil existenci bezpečnostní chyby v prohlížeči Internet Explorer, kterou v pátek v Lucemburku odhalil Eric Romang. Chyba se objevuje v IE6, IE7, IE8 a IE9. Útočníci by díky ní mohli ovládat na dálku počítače s nainstalovaným Explorerem. Na svých webových stránkách firma uživatelům doporučuje instalaci bezpečnostního nástroje EMET 3.0 (Exploit Mitigation Experience Toolkit). Jde však jen o dočasné řešení, do té doby, než se podaří programátorům Microsoftu vydat plnohodnotnou…

Microsoft potvrdil existenci bezpečnostní chyby v prohlížeči Internet Explorer, kterou v pátek v Lucemburku odhalil Eric Romang. Chyba se objevuje v IE6, IE7, IE8 a IE9. Útočníci by díky ní mohli ovládat na dálku počítače s nainstalovaným Explorerem.

Na svých webových stránkách firma uživatelům doporučuje instalaci bezpečnostního nástroje EMET 3.0 (Exploit Mitigation Experience Toolkit). Jde však jen o dočasné řešení, do té doby, než se podaří programátorům Microsoftu vydat plnohodnotnou bezpečnostní záplatu, která problém odstraní.

Zdroj: Computerworld

Autor článku

Internetové novinařině se věnuje od roku 2005, kdy začal jako redaktor pracovat pro vydavatelství Internet Info.