Hlavní navigace

Microsoft opět propouští ve Finsku a LinkedIn a Cisco nakupují

12. 2. 2016
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: Jan Sedlák
LinkedIn koupil firmu Connectifier. Dell nepoužije hotovost VMwaru pro financování odkupu EMC. Týdenní výběr zpráv ze světa velkého IT, každý pátek na Lupě.

Vždy v pátek připravuje reportér Jan Sedlák výběr zajímavých zpráv ze světa velkých IT firem. Co se událo v tomto týdnu?

Microsoft ve Finsku propustí další „velké množství“ lidí z divize Microsoft Mobile Oy, tedy pozůstatek tamní Nokie. Finsko už si ráznými řezy prošlo, ve vlnách o práci přišlo přes pět tisíc lidí. Bylo to součástí propouštění 7800 zaměstnanců. Nyní se nezdá, že by se situace v mobilech v Microsoftu měnila, Windows 10 Mobile se nijak zvlášť nechytly, spíše naopak.

Firma Asics, která vyrábí sportovní vybavení a především běžecké boty, kupuje RunKeeper, respektive společnost FitnessKeeper za touto populární aplikací stojící. Měření sportovních aktivit zřejmě táhne. Adidas už dříve koupil Runtastic, Under Armour získal Endomodo a Nike tuto oblast rozvíjí už delší dobu. RunKeeper má 33 milionů uživatelů.

LinkedIn koupil firmu Connectifier. Ta pomocí strojového učení vyvíjí vyhledávací technologii, která umožňuje hledat kandidáty na pracovní pozice, pro LinkedIn tedy logické začlenění. Connectifier získal investice šest milionů dolarů a mezi zákazníky má Facebook, Dropbox, VMware, Twitter, Salesforce.com, PayPal či Netflix.

Cisco ohlásilo kvartální výsledky, které překonaly očekávání, a akcie si připsaly zhruba čtyři procenta. Na další čtvrtletí se počítá opět s růstem. Firma zároveň za posledních šest měsíců koupila osm společností a s akvizicemi chce pokračovat. Firmy jsou teď levné, zainvestované startupy ve Valley prochází redukcí a investoři vyčkávají. Po spojení Dellu a EMC také zřejmě ubyli dva velcí kupci. Cisco také schválilo dalších 15 miliard dolarů na odkup vlastních akcií.

BRAND

Současný šéf EMC Joe Tucci slíbil, že Dell pro financování megadealu za 68 miliard dolarů nepoužije hotovost, kterou disponuje VMware spadající právě pod EMC. Virtualizační a cloudový podnik má na účtech osm miliard dolarů.

Novým členem představenstva VMwaru se stává Tony Bates, bývalý šéf Skypu a současný prezident kamerek GoPro. O Batesovi se dříve mluvilo jako o jednom z velkých kandidátů na post šéfa Microsoftu, nakonec byl ale vybrán Satya Nadella. Nyní se spekuluje o tom, jestli se Bates nestane šéfem VMwaru.

Autor článku

Reportér serveru Lupa.cz, dříve redaktor deníku E15, týdeníku Euro a webu Connect.cz. O technologiích píše také do zahraničních médií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).