Hlavní navigace

Microsoft promluvil o platformě Azure i SP2 pro Vistu

28. 10. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Už ve středu 29. října malá skupina vybraných testerů dostane k dispozici betaverzi druhého servisního balíčku pro Windows Vista. Viceprezident Microsoftu Mike Nash odhalil některé novinky, které má druhý servisní balíček pro Windows Vista obsahovat. Konkrétně vzpomenul nativní podporu vypalování dat na Blu-ray média (Microsoft se přitom dříve klonil spíše k HD-DVD, které ale souboj s Blu-ray prohrálo), vylepšení prohledávání pevného disku díky nasazení Windows Search 4.0, podporu pro Bluetooth…

Už ve středu 29. října malá skupina vybraných testerů dostane k dispozici betaverzi druhého servisního balíčku pro Windows Vista. Viceprezident Microsoftu Mike Nash odhalil některé novinky, které má druhý servisní balíček pro Windows Vista obsahovat. Konkrétně vzpomenul nativní podporu vypalování dat na Blu-ray média (Microsoft se přitom dříve klonil spíše k HD-DVD, které ale souboj s Blu-ray prohrálo), vylepšení prohledávání pevného disku díky nasazení Windows Search 4.0, podporu pro Bluetooth 2.1, funkci Windows Connect Now k jednodušší konfiguraci bezdrátového připojení přes WiFi a vylepšení souborového systému exFAT. (Windows Vista Blog)

Po nedávném představení novinek v SP2 pro Office 2007 by tento týden Microsoft měl na konferenci PDC 2008 prozradit i nové informace o Windows 7, tedy nástupci Windows Vista, se kterým Asus počítá pro své netbooky s dotykovým displejem. O tom jsme vás již informovali. Oficiální představení naopak má již za sebou projekt Windows Cloud OS, o kterém se začalo mluvit již před několika dny v souvislosti s vystoupením Steve Ballmera. Název projektu nakonec zní Azure Services Platform. (CNET News)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.