Hlavní navigace

Microsoft propustí dalších 800 zaměstnanců

9. 11. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Přestože příjmy Microsoftu za první čtvrtletí aktuálního fiskálního roku překonaly odhady analytiků v tom pozitivním smyslu, redmondský softwarový gigant oznámil pokračování v propouštění. Již letos v lednu Microsoft avizoval, že nejpozději během 18 měsíců propustí 5000 svých zaměstnanců, tedy zhruba pět procent z jejich celkového počtu. Teď v listopadu však Microsoft oznámil, že zruší dalších 800 pracovních míst.

Přestože příjmy Microsoftu za první čtvrtletí aktuálního fiskálního roku překonaly odhady analytiků v tom pozitivním smyslu, redmondský softwarový gigant oznámil pokračování v propouštění. Již letos v lednu Microsoft avizoval, že nejpozději během 18 měsíců propustí 5000 svých zaměstnanců, tedy zhruba pět procent z jejich celkového počtu. Teď v listopadu však Microsoft oznámil, že zruší dalších 800 pracovních mís­t.

Podle analytiků to prý neznamená, že Microsoft by viděl černě šance své nové vlajkové lodi, tedy operačního systému Windows 7. Dalším zeštíhlováním firmy naopak tlačí dolů provozní náklady, aby nemusel šroubovat cenu samotných Windows 7, což by se v blízké budoucnosti mělo pozitivně projevit v hospodářských výsledcích firmy. Zároveň už se neočekává, že by Microsoft v nejbližších měsících dál propouštěl. (Yahoo News)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.