Hlavní navigace

Microsoft prý chce, aby piráti kopírovali jeho software

14. 3. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

V internetových diskuzích se už léta probírá, jestli je počítačové pirátství pro Microsoft skutečně takovým problémem nebo naopak i částečnou výhodou. Právě pirátské kopie Windows do značné míry dopomohly Microsoftu k současnému tržnímu podílu. Prezident obchodní divize Microsoftu Jeff Raikes na konferenci Morgan Stanley Technology v San Franciscu údajně prohlásil, že pokud už budou uživatelé krást nějaký software, bylo by dobré, aby to byl ten od Microsoftu. Jeff Raikes odhaduje, že jen ve…

V internetových diskuzích se už léta probírá, jestli je počítačové pirátství pro Microsoft skutečně takovým problémem nebo naopak i částečnou výhodou. Právě pirátské kopie Windows do značné míry dopomohly Microsoftu k současnému tržnímu podílu. Prezident obchodní divize Microsoftu Jeff Raikes na konferenci Morgan Stanley Technology v San Franciscu údajně prohlásil, že pokud už budou uživatelé krást nějaký software, bylo by dobré, aby to byl ten od Microsoftu. Jeff Raikes odhaduje, že jen ve Spojených státech je 20 až 25 procent veškerých programů používáno ilegálně. Proti ilegálnímu softwaru chce Microsoft i nadále bojovat, ale zároveň Jeff Raikes uznává, že pirátské kopie přináší větší množství uživatelů, což je prý pro byznys výhodné. (InformationWeek)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).