Hlavní navigace

Microsoft redesignoval experimentální sociální síť So.cl, založenou na kolážích

5. 12. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Po půlročním testovacím provozu redesignoval Microsoft betu své sociální sítě So.cl a otevřel ji pro všechny zájemce o testování. So.cl vzniká v rámci výzkumné divize MS Research's Fuse Labs a podle Microsoftu je zaměřená na studenty a učení. Hlavní stránka So.cl na první pohled připomíná Pinterest, se kterým má společný důraz na obrazové informace. 

Po půlročním testovacím provozu redesignoval Microsoft betu své sociální sítě So.cl a otevřel ji pro všechny zájemce o testování. So.cl vzniká v rámci výzkumné divize MS Research's Fuse Labs a podle Microsoftu je zaměřená na studenty a učení.

Hlavní stránka So.cl na první pohled připomíná Pinterest, se kterým má společný důraz na obrazové informace. 

Základním kamenem sítě jsou koláže (Collages), což jsou tematické příspěvky složené z několika obrázků, textů a videí. Uživatel jednotlivé položky vyhledá ve vyhledávači Bing a systém je pak spojí dohromady do jednoho celku. Na tyto koláže pak mohou uživatelé různým způsobem reagovat – komentovat je, sdílet je nebo jim dát obdobu facebookového „To se mi líbí“.

MKT nástroje 2 tip

So.cl obsahuje i Interests, což jsou stránky obsahující příspěvky k jednomu tématu a samozřejmě umožňuje různé spojování uživatelů, vyhledávání přátel nebo společný skupinový chat (Party).

Projekt je stále ve fázi experimentu a Microsoft zatím nezveřejnil, jaké s ním má do budoucna plány. Naše první zkušenosti se So.cl jsme letos v květnu popsali v tomto článku.


Autor: Microsoft

Autor článku

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn