Hlavní navigace

Microsoft ruské antimonopolní zákony neporušil

8. 9. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Microsoft si může oddechnout, vyšetřování jeho aktivit na ruském trhu tamním antimonopolním úřadem pro americkou softwarovou firmu dopadlo dobře. Ruský antimonopolní úřad FAS, který aktivity Microsoftu začal vyšetřovat letos v červnu, neshledal žádné porušení ruských antimonopolních zákonů. Zajímal se hlavně o omezování dodávek stále oblíbeného operačního systému Windows XP a cenovou politiku Microsoftu s tím spojenou. Problém ale během tříměsíčního vyšetřování nakonec nenašel. Redmondský…

Microsoft si může oddechnout, vyšetřování jeho aktivit na ruském trhu tamním antimonopolním úřadem pro americkou softwarovou firmu dopadlo dobře. Ruský antimonopolní úřad FAS, který aktivity Microsoftu začal vyšetřovat letos v červnu, neshledal žádné porušení ruských antimonopolních zákonů. Zajímal se hlavně o omezování dodávek stále oblíbeného operačního systému Windows XP a cenovou politiku Microsoftu s tím spojenou. Problém ale během tříměsíčního vyšetřování nakonec nenašel. Redmondský softwarový gigant tedy logicky nečekají žádné sankce, které by mu v případě porušení antimonopolního zákona samozřejmě reálně hrozily.

Microsoft je předmětem zájmu antimonopolních úřadů již řadu let. Ve Spojených státech mu v minulosti hrozilo i nucené rozdělení firmy na menší části, ke kterému ale nakonec nedošlo. Největší problémy s antimonopolními úřady nyní Microsoft pociťuje v Evropské unii, kde čelil a čelí problémům kvůli integraci programů do MS Windows (Windows Media Player, Internet Explorer) nebo způsobu otevření svých platforem pro produkty třetích stran. Problémy měl ale také třeba v Jižní Korei, kde se jablkem sváru stal komunikační program Windows Messenger integrovaný dříve do MS Windows. (Finanční noviny)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.