Hlavní navigace

Microsoft se angažuje v komisi formátu OpenDocument

Jiří Macich ml.

Zástupce Microsoftu Jim Thatcher se stal členem komise, která prosazuje otevřený souborový formát OpenDocument jako mezinárodní standard. OpenDocument například využívá jako výchozí formát OpenOffice.org a podporují jej i balíčky 602Office nebo StarOffice. Tento otevřený formát zaručuje kompatibilitu mezi řadou kancelářských balíčků, ovšem s výjimkou Office od Microsoftu. Chystaný Office 2007 přinese vlastní formát založený na XML jménem OpenXML a OpenDocument podporovat nebude. Snad i proto,…

Zástupce Microsoftu Jim Thatcher se stal členem komise, která prosazuje otevřený souborový formát OpenDocument jako mezinárodní standard. OpenDocument například využívá jako výchozí formát OpenOffice.org a podporují jej i balíčky 602Office nebo StarOffice. Tento otevřený formát zaručuje kompatibilitu mezi řadou kancelářských balíčků, ovšem s výjimkou Office od Microsoftu. Chystaný Office 2007 přinese vlastní formát založený na XML jménem OpenXML a OpenDocument podporovat nebude. Snad i proto, se objevily hlasy, že zástupce Microsoftu má komisi minimálně brzdit. Microsoft však toto rezolutně popírá. Microsoft chce prý jen více proniknout do standardizačního procesu. (ZDNet)

Našli jste v článku chybu?
29. 3. 2006 14:46
uživatel si přál zůstat v anonymitě
Microsoft sice zveřejnil XML formát Wordu, ale to je jenom PR trik. Zveřejnili XML schéma, ale nezveřejnili jeho sémantiku, vysvětlení co které hodnoty v dokumentu znamenají, takže stále není možné napsat kompatibilní textový editor. Vychytralí podvodníci, umějí v tom chodit.
29. 3. 2006 14:36
uživatel si přál zůstat v anonymitě
Dobře definovaný formát dokumentů je naprostá nutnost, kéž by se ODF ujalo. To že lidé ukládájí většiny textů v .doc je tragikomický omyl ze které microsoft vychytrale těží. Binární formát ze kterého se nedá ani jednoduše dostat text, po programátorské stránce naprostá ostuda, ale z obchodnicko vychytralého pohledu microsoftu přesně to co chtějí. Chceš si přečíst text - kup si word, jinak to nejde.