Hlavní navigace

Microsoft Security Essentials už i pro malé firmy

8. 10. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Microsoft splnil slib z minulého měsíce a upravil licenční podmínky bezplatného antiviru Microsoft Security Essentials. Ten bylo původně možné řádně užívat jen na domácích počítačích. Nyní ale lze Microsoft Security Essentials nasazovat také ve firmách s maximálně deseti počítači (resp. až na deset počítačů v jedné firmě), aniž by bylo nutné platit nějaký licenční poplatek. I pro malé firmy je tak antivir od Microsoftu k dispozici zdarma. Konkurenční zaběhlé programy, jako je je třeba Avast…

Microsoft splnil slib z minulého měsíce a upravil licenční podmínky bezplatného antiviru Microsoft Security Essentials. Ten bylo původně možné řádně užívat jen na domácích počítačích. Nyní ale lze Microsoft Security Essentials nasazovat také ve firmách s maximálně deseti počítači (resp. až na deset počítačů v jedné firmě), aniž by bylo nutné platit nějaký licenční poplatek. I pro malé firmy je tak antivir od Microsoftu k dispozici zdarma. Konkurenční zaběhlé programy, jako je je třeba Avast Free Antivirus nebo AVG Anti-Virus Free Edition, přitom komerční nasazení striktně zakazují.

Jelikož Microsoft Security Essentials není součástí operačního systému Windows, těžko si lze nyní představit úspěšné antimonopolní stížnosti konkurence. Již dříve se objevovaly zprávy, že Microsoft zvažuje integraci antiviru do svého operačního systému. Ostře proti se ale postavil Symantec, což svého času bylo dost úsměvné. Byl to totiž právě Symantec, který možná až hystericky ohlašoval bezpečnostní chyby v raných buildech Windows Vista a kritizoval Microsoft za mizernou ochranu uživatelů. (Microsoft Security Blog)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.