Hlavní navigace

Microsoft uděloval ceny za open source

11. 11. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Český Microsoft vyhlásil výsledky své historicky první soutěže o nejlepší open source aplikace vytvořené pomocí nástrojů redmondského softwarového giganta. Cenu novinářů vyhrál projekt Azure Desktop , jehož cílem je vytvoření desktopového uživatelského rozhraní pro přístup k datovým službám a úložištím, které jsou poskytovány a spravovány službou Azure. Cena za nejlepší rozšíření produktů společnosti Microsoft připadla programu Writer for Windows Mobile pro pohodlnější blogování z mobilu.…

Český Microsoft vyhlásil výsledky své historicky první soutěže o nejlepší open source aplikace vytvořené pomocí nástrojů redmondského softwarového giganta. Cenu novinářů vyhrál projekt Azure Desktop , jehož cílem je vytvoření desktopového uživatelského rozhraní pro přístup k datovým službám a úložištím, které jsou poskytovány a spravovány službou Azure. Cena za nejlepší rozšíření produktů společnosti Microsoft připadla programu Writer for Windows Mobile pro pohodlnější blogování z mobilu. Nejstahovanějším projektem se stala miniaplikace Windows Live Calendar Gadget na plochu Windows Vista a Windows 7.

Detailnější popis úspěšných projektů i rozhovory s výherci přináší dnešní článek Microsoft uděloval ceny za open source – byli jsme při tom z našeho sesterského serveru Root.cz. V roli garanta soutěže působila OSS Aliance a do poroty usedli i naši kolegové Petr Krčmář (za Root.cz) a Martin Malý (za Zdroják.cz).

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.