Hlavní navigace

Microsoft uvádí zvýhodněná Windows XP pro ULPC

Jiří Macich ml.

Microsoft přesně podle dříve avizovaného plánu neposílá Windows XP na penzi tak úplně jak se ještě před několika měsíci tvářil. V poslední době se v souvislosti s Asus EEE objevila vlna zájmu o malé a levné notebooky (ultra low-cost PC – ULPC) a snad každý výrobce představil nebo plánuje představit nějakou tu vlastní verzi levného subnotebooku. Jenže hardwarová konfigurace takových počítačů naráží na nároky Windows Vista a proto Microsoft povolává do zbraně Windows XP Home, která hodlá nabízet…

Microsoft přesně podle dříve avizovaného plánu neposílá Windows XP na penzi tak úplně jak se ještě před několika měsíci tvářil. V poslední době se v souvislosti s Asus EEE objevila vlna zájmu o malé a levné notebooky (ultra low-cost PC – ULPC) a snad každý výrobce představil nebo plánuje představit nějakou tu vlastní verzi levného subnotebooku. Jenže hardwarová konfigurace takových počítačů naráží na nároky Windows Vista a proto Microsoft povolává do zbraně Windows XP Home, která hodlá nabízet dodavatelům počítačů za nízké ceny.

Nabídka platí pro počítače s displejem maximálně 10,2 palců (a nesmí jít o dotykový displej) a pevným diskem do 80 GB. Těmito omezeními chce Microsoft zamezit využití nabídky i pro jiné počítače a de facto pokračování prodeje Windows XP ve velkém. Microsoft samozřejmě hodlá dále protlačovat na trh nová Windows Vista, ale zároveň nechce u levných subnotebooku přenechat trh Linuxu. (ComputerWorld UK)

Našli jste v článku chybu?
12. 5. 2008 23:58
alblaho (neregistrovaný)
No při vší úctě. Jsem spokojený uživatel Ubuntu, ale rozhodně bych netvrdil, že je rychlejší než XP. WinXP v hw nárocích odrážejí dobu, kdy vznikly - na dnešních (i superlevných) počítačích jsou fakt rychlé. No a linux z roku 2001 na tom v porovnání s WinXP co do funkčnosti určitě nebyl tak dobře jako dnešní Ubuntu/Suse v porovnání s Vistou. Ale na tom SSD něco je, v Linuxu už se líhnou FS, co tohle řeší.