Hlavní navigace

Microsoft uvolnil ke stažení preview verzi Internet Exploreru 10 pro Windows 7

14. 11. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

V nových Windows 8 je Internet Explorer 10 standardně k dispozici, teprve v úterý ale Microsoft uvolnil také jeho preview verzi pro Windows 7. Stahovat ji můžete na této stránce.  Nová verze prohlížeče je podle Microsoftu ve Windows 7 mnohem rychlejší než předchozí IE 9 a obsahuje stejný HTML 5 engine, který má verze pro Windows 8. Hlavní novinkou IE 10 je podpora dotykového ovládání – kterého si ale ve Windows 7 příliš moc neužijete. 

V nových Windows 8 je Internet Explorer 10 standardně k dispozici, teprve v úterý ale Microsoft uvolnil také jeho preview verzi pro Windows 7. Stahovat ji můžete na této stránce

Nová verze prohlížeče je podle Microsoftu ve Windows 7 mnohem rychlejší než předchozí IE 9 a obsahuje stejný HTML 5 engine, který má verze pro Windows 8. Hlavní novinkou IE 10 je podpora dotykového ovládání – kterého si ale ve Windows 7 příliš moc neužijete. 

K dalším změnám patří novinky v zabezpečení prohlížeče nebo standardně zapnutá technologie Do Not Track, která umožňuje uživatelům nastavit, aby jejich pohyb na internetu nebyl sledován různými analytickými a reklamními systémy.

Po instalaci nová verze browseru ve Windows 7 nahradí starší IE, ale pokud s ní nebudete spokojeni, nabízí Microsoft jednoduchou cestu, jak se vrátit k předchozí verzi.

Autor článku

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn