Hlavní navigace

Microsoft uvolnil novou verzi Windows Live Zabezpečení rodiny

9. 9. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Microsoft vydal novou verzi programu Windows Live Zabezpečení rodiny. Jedná se o bezplatný rodičovský filtr pro Windows XP, Windows Vista i nová Windows 7, který mimo jiné umožňuje vzdálený monitoring aktivit dítěte na počítači, potažmo na Internetu. Rodiče mohou online sledovat, kolik času jejich ratolesti tráví u počítače, které weby navštěvují či s kým jsou v online kontaktu. Nově už není nutné dětem zřizovat účet Windows Live ID. Filtr nyní konečně spolupracuje přímo s uživatelským účtem v…

Microsoft vydal novou verzi programu Windows Live Zabezpečení rodiny. Jedná se o bezplatný rodičovský filtr pro Windows XP, Windows Vista i nová Windows 7, který mimo jiné umožňuje vzdálený monitoring aktivit dítěte na počítači, potažmo na Internetu. Rodiče mohou online sledovat, kolik času jejich ratolesti tráví u počítače, které weby navštěvují či s kým jsou v online kontaktu. Nově už není nutné dětem zřizovat účet Windows Live ID. Filtr nyní konečně spolupracuje přímo s uživatelským účtem v operačním systému.

Nová verze programu Windows Live Zabezpečení rodiny, kterou si můžete stáhnout také ze Slunečnice.cz, dále přináší zjednodušené filtry pro blokování přístupu na vybrané webové stránky. Rodiče mohou zakázat nebo povolit například přístup na weby s informacemi o sexu nebo na komunitní servery. V rámci sítě služeb a serverů Windows Live lze také upravit seznam osob, se kterými se smějí/nesmějí děti kontaktovat. Nová verze přináší také zámek pro vyhledávače Google či Bing, který prý u výsledků vyhledávání zajistí zobrazení stránek určených pouze pro děti. (Tisková zpráva)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).