Hlavní navigace

Microsoft uzavřel důležité dohody s LG a Linspire

14. 6. 2007
Doba čtení: do minuty

Sdílet

Microsoft uzavřel smlouvu s dalším hráčem na poli Linuxu. Tentokrát jím je společnost Linspire, která stojí za systémem stejného jména. Před lety obě firmy vedly dost ostrý spor kvůli názvu systému Lindows, který se později musel přejmenovat. Podle dostupných informací budou Microsoft a Linspire spolupracovat na výměně patentů, v oblasti webového vyhledávání nebo třeba na poli instant-messagingu. Microsoft se rovněž kvůli svým aktivitám souvisejícím s tzv. digitální domácností dohodl s…

Microsoft uzavřel smlouvu s dalším hráčem na poli Linuxu. Tentokrát jím je společnost Linspire, která stojí za systémem stejného jména. Před lety obě firmy vedly dost ostrý spor kvůli názvu systému Lindows, který se později musel přejmenovat. Podle dostupných informací budou Microsoft a Linspire spolupracovat na výměně patentů, v oblasti webového vyhledávání nebo třeba na poli instant-messagingu. Microsoft se rovněž kvůli svým aktivitám souvisejícím s tzv. digitální domácností dohodl s korejskou společností LG na vzájemné výměně patentů resp. vzájemném licencování. (CNet News #1, CNet News #2)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).