Hlavní navigace

Microsoft v Česku zvýšil tržby na 1,2 mld. Kč

Karel Wolf

Česká pobočka Microsoftu navýšila v posledním fiskálním roce tržby o čtvrtinu na 1,234 miliardy korun. Provozní zisk společnosti zaznamenal nárůst o 63 procent, čímž se dostal na 227 milionů korun. Společnosti to uvedla ve své výroční zprávě. Operační systémy Windows měly v roce 2007 na trhu s koncovými zákazníky podíl 99 procent a ve firemním segmentu trhu 97 procent. Jako nejúspěšnější akci loňského roku společnost uvádí uvedení Windows Vista. Za první tři měsíce prodeje na něj společnost…

Česká pobočka Microsoftu navýšila v posledním fiskálním roce tržby o čtvrtinu na 1,234 miliardy korun. Provozní zisk společnosti zaznamenal nárůst o 63 procent, čímž se dostal na 227 milionů korun. Společnosti to uvedla ve své výroční zprávě. Operační systémy Windows měly v roce 2007 na trhu s koncovými zákazníky podíl 99 procent a ve firemním segmentu trhu 97 procent. Jako nejúspěšnější akci loňského roku společnost uvádí uvedení Windows Vista. Za první tři měsíce prodeje na něj společnost prodala 110 000 licencí, což představuje 2,5 násobek prodejů po uvedení Windows XP. (Finanční noviny)

Našli jste v článku chybu?
12. 8. 2008 14:24
Řekl bych, že od doby uvedení XP se podstatně zvednul počet počítačů. Také bych řekl, že spousta lidí a firem si Windows nakoupila do zásoby (tedy XP, a protože to ne vždy jde, tak Visty s downgradem na XP). Tedy efekt - kupujte XP, protože nebudou, který IMHO musel obrovsky zvednout prodeje Windows.