Hlavní navigace

Microsoft vlastní mobil nechystá, Windows Mobile 7 už za rok

21. 12. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Microsoft vlastní mobilní telefon se systémem Windows Mobile nechystá. V rozhovoru pro Mobil.cz to uvedl Alfredo Patron, který je v Microsoftu šéfem divize Mobile Communications Business pro region EMEA. O mobilu Microsoftu se kontinuálně spekuluje už několik let, ale v posledních týdnech nabraly různé spekulace na obrátkách. Ostatně Apple iPhone je dosti úspěšným zařízením a konkurenci na poli mobilních platforem zvyšuje Android nebo Maemo. Letos na podzim se začala šířit informace, že tvůrce…

Microsoft vlastní mobilní telefon se systémem Windows Mobile nechystá. V rozhovoru pro Mobil.cz to uvedl Alfredo Patron, který je v Microsoftu šéfem divize Mobile Communications Business pro region EMEA. O mobilu Microsoftu se kontinuálně spekuluje už několik let, ale v posledních týdnech nabraly různé spekulace na obrátkách. Ostatně Apple iPhone je dosti úspěšným zařízením a konkurenci na poli mobilních platforem zvyšuje Android nebo Maemo. Letos na podzim se začala šířit informace, že tvůrce systému Windows Mobile přijde hned se dvěma komunikátory, jejichž kódová jména zní Pure a Turtle. Představeny měly být už na CES 2010.

Veškeré takové spekulace jsou jen fámy. Tohle není naší strategií. Máme zde náš přehrávač Zune HD, který byl velmi dobře přijat, a jsou na něj jen pozitivní recenze. Naše strategie je neměnná – tedy vylepšovat náš operační systém, který v kombinaci s odpovídajícím hardwarem utvoří velmi dobrý celek, uvedl Alfredo Patron pro Mobil.cz. Microsoft se prý nyní chce zaměřit na vývoj systému Windows Mobile 7, který má být uveden na trh v posledním kvartálu příštího roku. Hodlá také zúžit počet výrobců zařízení, s nimiž bude spolupracovat. Půjde o HTC, LG, Acer, Samsung a Sony Ericsson, ke kterým se mohou přidat lokální výrobci ve vybraných zemích.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).