Hlavní navigace

Microsoft vydal čtyři kritické záplaty pro Office

12. 3. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Microsoft přesně podle avizovaného plánu vydal čtyři kritické záplaty pro kancelářský balík MS Office. Tentokrát se druhé úterý v měsíci, kdy softwarový gigant pravidelně vydává opravy pro své produkty, obešlo bez záplat pro operační systém Windows, ale samozřejmě vyšla aktualizovaná verze Nástroje pro odstranění škodlivého softwaru, který se nyní umí vypořádat i se středně nebezpečnými trojany Vundo a Virtumonde. Zmíněné aktualizace jsou k dispozici přes službu Microsoft Update. (Microsoft…

Microsoft přesně podle avizovaného plánu vydal čtyři kritické záplaty pro kancelářský balík MS Office. Tentokrát se druhé úterý v měsíci, kdy softwarový gigant pravidelně vydává opravy pro své produkty, obešlo bez záplat pro operační systém Windows, ale samozřejmě vyšla aktualizovaná verze Nástroje pro odstranění škodlivého softwaru, který se nyní umí vypořádat i se středně nebezpečnými trojany Vundo a Virtumonde. Zmíněné aktualizace jsou k dispozici přes službu Microsoft Update. (Microsoft Security Bulletin Summary for March 2008)

Koncem loňského roku jsme vás informovali, že Windows Home Server může za určitých okolností poškodit data uživatelů. Microsoft sice problém popsal, ovšem stále jej nevyřešil. Záplatu, která problém projevující se jen při určité kombinaci faktorů vyřeší, nemůžete čekat dříve než v polovině letošního roku, protože její příprava je poměrně pracná. Microsoft proto zatím uživatelům Windows Home Serveru doporučuje neupravovat data uložená na serveru vzdáleně přes klientské počítače, ale před úpravou si je zkopírovat na pevný disk klientského počítače. (SecurityWorld)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).