Hlavní navigace

Microsoft vydal čtyři kritické záplaty pro Windows a Office

10. 9. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Máme za sebou druhé úterý v měsíci a tedy i den, kdy Microsoft pravidelně uvolňuje záplaty pro své produkty. Na září 2008 si přichystal čtyři a všechny jsou hodnoceny jako kritické. Kvarteto záplat se týká nezvykle velkého množství programů napříč spektrem produktů Microsoftu včetně Windows 2000 a novějších, prohlížeče Internet Explorer 6, přehrávače Windows Media Player 11, sady Windows Media Encoder 9, starších verzí .NET Frameworku pod Windows 2000, SQL Serveru 2005, kancelářských sad Office…

Máme za sebou druhé úterý v měsíci a tedy i den, kdy Microsoft pravidelně uvolňuje záplaty pro své produkty. Na září 2008 si přichystal čtyři a všechny jsou hodnoceny jako kritické. Kvarteto záplat se týká nezvykle velkého množství programů napříč spektrem produktů Microsoftu včetně Windows 2000 a novějších, prohlížeče Internet Explorer 6, přehrávače Windows Media Player 11, sady Windows Media Encoder 9, starších verzí .NET Frameworku pod Windows 2000, SQL Serveru 2005, kancelářských sad Office a Works a balíku Visual Studio 2002 nebo novějšího.

Podrobnosti jsou dostupné na webu Microsoft TechNet, záplaty pak jako tradičně na Microsoft Update. Vyšla také nová verze Nástroje pro odstranění škodlivého softwaru. Seznam malwaru, se kterým je tato utilita schopná zatočit, se rozrostl o červa Win32/Slenfbot, který se šíří prostřednictvím komunikačního programu MSN Messenger, ale hodnocení jeho nebezpečnosti je velmi nízké.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.