Hlavní navigace

Microsoft vydal třináct záplat, pět je kritických

10. 2. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Společnost Microsoft si na druhý záplatovací den v tomto kalendářním roce připravila opravdu bohatou nadílku záplat pro své produkty. Celkem jich o druhé únorové úterý 2010 vyšlo třináct, z čehož je pět kritických a sedm důležitých. Nižším stupněm závažnosti „moderate“ je ohodnocena jedna záplata. Microsoft tentokrát opravoval chyby umožňující vzdálené spuštění kódu nebo povýšení práv v programech napříč svým portfóliem. Vydány byly záplaty pro Windows 2000 až Windows 7 nebo starší kancelářské…

Společnost Microsoft si na druhý záplatovací den v tomto kalendářním roce připravila opravdu bohatou nadílku záplat pro své produkty. Celkem jich o druhé únorové úterý 2010 vyšlo třináct, z čehož je pět kritických a sedm důležitých. Nižším stupněm závažnosti „moderate“ je ohodnocena jedna záplata. Microsoft tentokrát opravoval chyby umožňující vzdálené spuštění kódu nebo povýšení práv v programech napříč svým portfóliem. Vydány byly záplaty pro Windows 2000 až Windows 7 nebo starší kancelářské sady Office 2003 a Office XP. Podrobnosti nabízí web Microsoft TechNet, samotné bezpečnostní aktualizace lze opět stahovat přes službu Microsoft Update.

Vedla záplat vyšla i nová verze Nástroje pro odstranění škodlivého softwaru. Ten má nyní políčeno i na velmi nebezpečného červa Win32/Pushbot, který k šíření využívá různé instant-messagingové služby a na napadeném počítači otevírá útočníkům zadní vrátka. Microsoft také nedávno připomněl, že letos v červenci dochází k ukončení životního cyklu a podpory Windows Server 2000 a Windows 2000 Professional. Pro oba tyto systémy tak již nebudou vycházet ani bezpečnostní aktualizace. Více informací k tomuto tématu si můžete dohledat na webu Microsoftu.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).