Hlavní navigace

Microsoft vydává sedm záplat, všechny jsou kritické

Jiří Macich ml.

Microsoft vydal další porci pravidelných záplat pro jeho produkty. V květnu jich je sedm, všechny jsou kritické a napravují zranitelnosti umožňující útočníkovi vzdálené vykonání libovolného kódu. Tři vydané záplaty jsou určené pro uživatele kancelářského balíku Office 2000 a výše. Další záplata se týká Exchange Serveru 2000 a výše. Opět nechybí oprava pro Windows, tentokrát však pro Windows 2000 Server a Windows Server 2003. V květnovém balíčku je ještě kumulativní záplata pro Internet Explorer…

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Microsoft vydal další porci pravidelných záplat pro jeho produkty. V květnu jich je sedm, všechny jsou kritické a napravují zranitelnosti umožňující útočníkovi vzdálené vykonání libovolného kódu. Tři vydané záplaty jsou určené pro uživatele kancelářského balíku Office 2000 a výše. Další záplata se týká Exchange Serveru 2000 a výše. Opět nechybí oprava pro Windows, tentokrát však pro Windows 2000 Server a Windows Server 2003. V květnovém balíčku je ještě kumulativní záplata pro Internet Explorer a oprava pro BizTalk Server 2004.

Vedle záplat Microsoft vydal opět novou verzi Nástroje pro odstranění škodlivého softwaru, který si ve verzi 1.29 nově poradí i se středně nebezpečným trojským koněm Renos. Počet malwaru, který umí nástroj od Microsoftu odstranit ze systému, se tak zaokrouhlil na rovnou stovku. (Microsoft Security Bulletin Summary for May 2007)