Hlavní navigace

Microsoft vydává sedm záplat, všechny jsou kritické

8. 5. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Microsoft vydal další porci pravidelných záplat pro jeho produkty. V květnu jich je sedm, všechny jsou kritické a napravují zranitelnosti umožňující útočníkovi vzdálené vykonání libovolného kódu. Tři vydané záplaty jsou určené pro uživatele kancelářského balíku Office 2000 a výše. Další záplata se týká Exchange Serveru 2000 a výše. Opět nechybí oprava pro Windows, tentokrát však pro Windows 2000 Server a Windows Server 2003. V květnovém balíčku je ještě kumulativní záplata pro Internet Explorer…

Microsoft vydal další porci pravidelných záplat pro jeho produkty. V květnu jich je sedm, všechny jsou kritické a napravují zranitelnosti umožňující útočníkovi vzdálené vykonání libovolného kódu. Tři vydané záplaty jsou určené pro uživatele kancelářského balíku Office 2000 a výše. Další záplata se týká Exchange Serveru 2000 a výše. Opět nechybí oprava pro Windows, tentokrát však pro Windows 2000 Server a Windows Server 2003. V květnovém balíčku je ještě kumulativní záplata pro Internet Explorer a oprava pro BizTalk Server 2004.

Vedle záplat Microsoft vydal opět novou verzi Nástroje pro odstranění škodlivého softwaru, který si ve verzi 1.29 nově poradí i se středně nebezpečným trojským koněm Renos. Počet malwaru, který umí nástroj od Microsoftu odstranit ze systému, se tak zaokrouhlil na rovnou stovku. (Microsoft Security Bulletin Summary for May 2007)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.