Hlavní navigace

Microsoft vyhlásil Imagine Cup 2012 a vyzývá studenty: Ukažte světu své projekty!

18. 1. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Další ročník soutěže studentských projektů, Imagine Cup 2012, je tu. Zájemci z řad studentů středních a vysokých škol se mohou přihlašovat až do 1. dubna. Zadání je snadné: stačí dobrý nápad, projekt, který díky využití informačních technologií pomůže řešit palčivé problémy dnešního světa.

Jako každý rok se soutěží ve čtyřech kategoriích: Software Design, Game Design: Xbox/Windows, Game Design: Phone a IT Challenge.

České národní kolo soutěže proběhne 26. dubna a jeho vítězové poletí na mezinárodní finále do australského Sydney. Soutěžící se mohou kromě věcných cen a finanční odměny pro vítěze těšit  i na technologickou a poradenskou podporu Microsoftu.

 Úspěšné týmy pak mají možnost se přihlásit do grantových programů v  Inovačních centrech Microsoftu v Brně a Hradci Králové, kde mohou až tři roky čerpat technickou i finanční podporu, například prostřednictvím programu BizSpark.

 „Imagine Cup chápu jako skvělou možnost, jak si vyzkoušet práci v týmu na reálném projektu pro reálné zákazníky a uživatele,“ říká Filip Řehořík, manažer akademických programů ve společnosti Microsoft. „Studenti si vyzkouší nejen projekt dotáhnout po technické stránce, ale také specifikovat okruh potenciálních uživatelů či navrhnout model celého řešení a odhadnout například bod zlomu.“

Jeden z loňských českých finalistů, tým Celebrio, se díky úspěchu v Imagine Cupu rozrostl a expandoval i do zahraničí. Jeho členové pracují na vývoji operačního systému pro staré lidi.

„Soutěž Imagine Cup nám potvrdila, že cesta, kterou se vydáváme s Celebriem, je správná. Podívali jsme se na projekt z dalších perspektiv, a dokázali tak vytvořit celý ekosystém kolem něj. Grantový program nám umožňuje pokrýt naše náklady týkající se uvedení systému na trh, aniž bychom se museli bát o ztrátu své nezávislosti,“ uvedl Martin Novák, výkonný ředitel Celebrio Software.

cif - debata 2

Podrobné informace o soutěži a o možnosti registrace do ní naleznete na stránkách Imagine Cup 2012.

Zdroj: Tisková zpráva

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).