Hlavní navigace

Microsoft vyzdvihuje vliv komunity kolem Firefoxu

30. 6. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Tomáš Koška, manažer divize Windows Client společnosti Microsoft v České republice, pro Lupu okomentoval aktuální situaci na poli webových prohlížečů, kde Internet Explorer stále ztrácí ze svého podílu. Naopak roste zastoupení alternativních prohlížečů, zejména Mozilla Firefoxu. Hlavním důvodem snížení podílu Internet Exploreru na trhu prohlížečů je z našeho pohledu především pozdní uvedení nové verze, Internet Exploreru 7, a skutečnost, že součástí nejrozšířenějšího operačního systému, Windows…

Tomáš Koška, manažer divize Windows Client společnosti Microsoft v České republice, pro Lupu okomentoval aktuální situaci na poli webových prohlížečů, kde Internet Explorer stále ztrácí ze svého podílu. Naopak roste zastoupení alternativních prohlížečů, zejména Mozilla Firefoxu. Hlavním důvodem snížení podílu Internet Exploreru na trhu prohlížečů je z našeho pohledu především pozdní uvedení nové verze, Internet Exploreru 7, a skutečnost, že součástí nejrozšířenějšího operačního systému, Windows XP, i nadále zůstává jeho starší verze. Z tohoto důvodu se postupně více uživatelů začíná poohlížet po nové verzi programu, uvedl Tomáš Koška, který také vyzdvihuje silnou komunitu okolo konkurenčních prohlížečů: V této fázi sehrávají významnou roli lidé v jejich okolí, kteří mají počítačové zkušenosti a kteří se v podstatě stávají obchodními zástupci jednotlivých výrobců prohlížečů. A právě v této oblasti má komunita kolem Firefoxu významný vliv.

KL22_nominace

Vývoj Internet Exploreru podle manažera divize Windows Client v českém Microsoftu musí být pružnější. Protože vývoj současné poslední verze Internet Exploreru trval delší dobu, než jaké byly potřeby trhu, musíme teď na vzniklou situaci reagovat a co nejdříve přijít s verzí novou, která uživatele přesvědčí, že Internet Explorer je správnou volbou a nástrojem, na který se mohou spolehnout jak v práci, tak i ve volném čase. V pravidelných intervalech, v rozmezí 18 až 24 měsíců, budeme uvádět nové verze prohlížeče Internet Explorer. Například již na podzim tohoto roku uvedeme novou verzi Internet Exploreru s pořadovým číslem 8, od které očekáváme, že díky svým novým funkcím a vlastnostem zaujme i uživatele konkurenčních produktů.

Kompletní komentář Tomáše Košky, ze kterého je výše citováno, jsme doplnili pod článek Jaké je tajemství úspěchu Firefoxu? (doplněno) z minulého týdne, ve kterém vývoj na poli webových prohlížečů komentují různé české osobnosti zabývající se právě prohlížeči nebo open source scénou.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.